تاریخ: ۲۳:۵۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
بهره‌برداری از ۱۷ طرح هادی روستایی در خراسان جنوبی

محمدحسین عنایتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، با اشاره به اینکه کمیته همیاری دهه فجر خراسان جنوبی با همکاری سایر ارگان‌ها تشکیل شده است، اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) مسؤول کمیته همیاری و تشکل‌های مردمی ستاد دهه فجر استان است که این کمیته با همکاری دستگاه‌های حمایتی و امدادی برنامه‌های متنوع […]

محمدحسین عنایتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، با اشاره به اینکه کمیته همیاری دهه فجر خراسان جنوبی با همکاری سایر ارگان‌ها تشکیل شده است، اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) مسؤول کمیته همیاری و تشکل‌های مردمی ستاد دهه فجر استان است که این کمیته با همکاری دستگاه‌های حمایتی و امدادی برنامه‌های متنوع فرهنگی را اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه همزمان با ایام الله دهه فجر ۱۷ طرح هادی روستایی در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد، بیان داشت: این پروژه‌ها توسط حوزه عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود.

قائم مقام کمیته امداد خراسان جنوبی اعتبار صرف شده برای این پروژه‌ها را ۳۰ میلیارد و ۴۲۴ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: توسعه روستایی و حفظ و ماندگاری روستاییان از اهداف اصلی اجرای طرح هادی است.

عنایتی‌فر به محل‌های اجرای طرح هادی اشاره کرد و توضیح داد: طرح هادی در شهرستان‌های بشرویه، زیرکوه، درمیان، نهبندان، سربیشه، طبس، قاین و خوسف اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از مجموع طرح‌های افتتاحی سه طرح مربوط به قاین است، تبیین کرد: طرح هادی روستای خشک با اعتبار ۱۹۴ میلیون تومان، شهرک هاشمیه با اعتبار ۱۴۳ میلیون تومان و روستای مهمویی با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان در ایام الله دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

قائم مقام کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه دو طرح هادی در شهرک امام هادی(ع) با اعتبار ۲۵۷ میلیون و فیض آباد خوسف با اعتبار ۱۲۹ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: همچنین سه طرح هادی در طبس شامل روستای حلوان با اعتبار ۳۴۷ میلیون تومان، پیستان با اعتبار ۲۶۷ میلیون تومان و جوخوا با اعتبار ۱۶۵ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

این مطلبو از دست ندید!  پاکسازی طبیعت پارک شرقی طاقبستان

عنایتی‌فر از بهره‌برداری دو طرح هادی در سربیشه خبر داد و ادامه داد: طرح هادی در روستای جوزردان بشرویه با اعتباری بالغ بر ۱۳۶ میلیون تومان و روستای طاقان درمیان با اعتبار ۱۵۹ میلیون تومان خبر داد.

وی طرح هادی قابل افتتاح در نهبندان را شامل مهمل‌آباد با اعتبار ۲۴۱ میلیون تومان و بیچند با  اعتبار ۴۴۰ میلیون تومان ذکر کرد و خاطرنشان کرد: طرح هادی روستای کبودان زیرکوه با اعتبار ۱۰۱ میلیون تومان، روستای اسفاد با اعتبار ۵۲ میلیون تومان و روستای استند با اعتبار ۵۲ میلیون تومان خبر داد.

قائم مقام کمیته امداد خراسان جنوبی در ادامه به تشریح برنامه‌های هلال‌احمر پرداخت و اعلام کرد: اجرای طرح نیابت و بازدید از خانه سالمندان و ارائه تخفیفات توانبخشی، کاردرمانی و گفتار درمانی در ایام الله دهه فجر توسط هلال احمر صورت می‌گیرد.

عنایتی‌فر برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی در رشته‌های فوتسال، والیبال، آمادگی جسمانی و شنا خبر داد و ادامه داد: همچنین در ایام الله دهه فجر کاروان سلامت به مناطق محروم استان اعزام می‌شوند.

وی از برگزاری طرح دادرس میان دانش‌آموزان با همکاری آموزش و پروش خبر داد و خاطرنشان کرد: ایستگاه سلامت و سالمندان در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ایجاد می‌شود.