بهره‌برداری از چندین واحد مددجویی نوسازی شده بافت فرسوده دوگنبدان همزمان با دهه‌فجر

0
اشتراک

بهره‌برداری از چندین واحد مددجویی نوسازی شده بافت فرسوده دوگنبدان همزمان با دهه‌فجر

قباد قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: یکی از برنامه‌های کمیته امداد امام شهرستان گچساران تامین مسکن مناسب برای مددجویان این شهرستان است.

رئیس کمیته امداد امام گچساران ادامه داد: در حال حاضر بافت فرسوده محلات دوگنبدان تهدیدی جدی برای ساکنان آن منطقه به شمار می‌رود.

وی افزود: بیشترین جمعیت شهر دوگنبدان در مناطق بافت فرسوده ساکن هستند و از نظر درآمدی در طبقه پایین قرار گرفته‌اند.

قربانی تصریح کرد: از این تعداد افراد تحت پوشش نهاد کمیته امداد شهرستان گچساران تعداد ۴۲۱ خانوار در بافت فرسوده این شهر ساکن هستند.

رئیس کمیته امداد امام گچساران گفت: از این تعداد در حال حاضر ۲۸ خانه در این محدوده با تشکیل پرونده در ستاد بازسازی بافت آسیب‌پذیر اقدام کرده‌اند.

قربانی اذعان کرد: در حال حاضر از این تعداد، ۳ واحد تشکیل پرونده داده و از طریق این نهاد مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام بلاعوض به آن‌ها داده شده است.

وی با اشاره به جابه‌جایی واحدها در این منطقه برای ساخت و ساز عنوان کرد: در این مرحله خانواده‌هایی که اقدام به نوسازی منازل خود در بافت فرسوده کنند، مبلغ ۵ میلیون تومان وام کارگشایی به آنها تعلق خواهد گرفت.

رئیس کمیته امداد گچساران ادامه داد: به تعداد ۳ واحد مسکونی که اقدام به نوسازی واحدهای خود کرده‌اند مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت شده است.

قربانی با اشاره به روند پیشروی دیگر واحدها و گزارش بازرسین گفت: مبلغ یک میلیارد و ۴۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال وام بلاعوض نیز به دیگر واحدها پرداخت شده است.

وی به پرداخت مرحله به مرحله کمک بلاعوض کمیته امداد امام خمینی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: پرداخت کمک بلاعوض به این واحد‌ها همزمان با بازرسی از پیشرفت کار، پرداخت می‌شود.

قربانی خاطرنشان کرد: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی سه واحد نوسازی شده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) به مرحله افتتاح می‌رسد.

رئیس کمیته امداد امام گچساران با اشاره به سالگرد تاسیس این نهاد بیان کرد: به مناسبت تاسیس نهاد کمیته امداد امام خمینی(ره) به فرمان امام راحل در ۱۴ اسفند، تعداد ۱۰ واحد نوسازی شده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) به مرحله بهره‌برداری و افتتاح خواهد رسید.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.