بهره‌برداری از نخستین مرکز جامع انتقال خون در استان البرز

0
اشتراک

بهره‌برداری از نخستین مرکز جامع انتقال خون در استان البرز

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی که از صبح امروز میهمان البرز است، دقایقی قبل در ادامه سفر خود به این استان نخستین مرکز جامع انتقال خون در البرز را افتتاح کرد. در این مراسم رئیس سازمان انتقال خون کشور نیز حضور داشت.

مرکز فوق توسط یک نیکوکار البرزی در زمینی به وسعت حدود ۳۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان احداث با نام مهربانو فعالیت خود را آغاز کرد.

ارزش ریالی زمین اهدایی از سوی نیکوکار البرزی بیش از یک میلیارد تومان برآورد می‌شود.

در مرکز جامع انتقال خون استان البرز، خدماتی ازجمله دریافت خون، پلاکت کون، پذیره‌نویسی برای سلول‌های بنیادی و همچنین دریافت پلاسمافریز به اهدا‌ کنندگان ارائه می‌گردد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخشی از مراسم بهره‌ّبرداری از مرکز فوق گفت: مردم ما انسان‌های نیکوکاری هستند که در شرایط مختلف به کمک نیازمندان می‌شتابند.

قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت: اهدای خون نیز یکی از اقدامات نیکوکارانه مردم ما است و از این نظر تفاوت‌های بسیاری با دیگر کشورها به ویژه منطقه خاورمیانه داریم، به صورتی که کشور از نظر تامین خون بیماران شرایط خوبی دارد.

وی افزود: به عنوان نمونه در حادثه ساختمان پلاسکو شاهد بودیم که بلافاصله شهروندان در مراکز انتقال خون حضور یافته و بدون اینکه از آنها درخواستی برای اهدای خون شده باشد، به صورت خودجوش به این مراکز مراجعه کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: دستگاه‌های آموزشی و نهادهای فرهنگی باید بیش از گذشته امر بسیار مبارک و ضروری اهدای خون را در جامعه فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.