تاریخ: ۱۵:۴۷ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
بهبود کیفیت سوادآموزی در استان گیلان در فرمان کار است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، معاون سوادآموزی تعلیم و پروراندن استان گیلان با اظهار اینکه گیلان به‌واسطه کارکرد خوب در حوزه سوادآموزی از رده هفتم کشوری در سال ۹۵ به رده ۴ کشور در سال ۹۶ ارتقاء یافته هست اضافه کرد: ترقی کیفیت سوادآموزی در نهضت سوادآموزی استان گیلان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت،

معاون سوادآموزی تعلیم و پروراندن استان گیلان با اظهار اینکه گیلان به‌واسطه کارکرد خوب در حوزه سوادآموزی از رده هفتم کشوری در سال ۹۵ به رده ۴ کشور در سال ۹۶ ارتقاء یافته هست اضافه کرد: ترقی کیفیت سوادآموزی در نهضت سوادآموزی استان گیلان به طور مستمر مدنظر هست.

مدبری‌فر آمار باسوادی استان گیلان در سطح کشور را ۸۷٫۳ ۳ درصد بیان کرد و اضافه کرد: بالاترین درصد باسوادی کشور مختص استان تهران و پایین‌ترین درصد باسوادی در استان سیستان و بلوچستان هست.

وی با تاکید بر اینکه با دقت به درصد استان‌های باسواد و کم سواد کشور استان گیلان در مقوله باسوادی در میانگین باسوادی کشور واقع هست افزود: شهرستان بندرانزلی در سطح سواد ۶ سال به بالا با ۹۲٫۳۷ ۳۷ درصد بالاترین شهرستان باسواد استان گیلان هست.

معاون سوادآموزی تعلیم و پروراندن استان گیلان شهرستان رشت را در سطح سواد ۶ سال به بالا دومین شهرستان با سواد استان گیلان نام برد و اضافه کرد: شهرستان‌های تالش، شفت و رضوانشهر به‌دلیل پراکندگی و ییلاقی بودن مناطق در مقوله باسوادی از شهرستان‌های کم‌سواد استان می باشند.

این مطلبو از دست ندید!  ابلاغ بخشنامه داستان خوانی دبستانی ها؛ پیک و تکالیف نوروزی ممنوع هست

۷۹ ۲۵ ۲۵ درصد باسواد‌ترین شهرستان‌های استان گیلان می باشند گفت: طبق سرشماری مرکز آمار در سال ۹۵ رشد با سوادی استان گیلان ۳٫۴

معاون سوادآموزی تعلیم و پروراندن استان گیلان با تاکید بر اینکه استان گیلان هزار و ۷۲۴  دانش آموز جامانده از تحصیل دارد گفت: ۸۰۰ نفر از این شمار را دخترهای و ۹۳۴ نفر را پسران تشکیل می‌دهند.

۹