تاریخ: ۱۵:۴۷ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
بهبود کیفیت سوادآموزی در استان گیلان در فرمان کار است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، معاون سوادآموزی تعلیم و پروراندن استان گیلان با اظهار اینکه گیلان به‌واسطه کارکرد خوب در حوزه سوادآموزی از رده هفتم کشوری در سال ۹۵ به رده ۴ کشور در سال ۹۶ ارتقاء یافته هست اضافه کرد: ترقی کیفیت سوادآموزی در نهضت سوادآموزی استان گیلان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت،

معاون سوادآموزی تعلیم و پروراندن استان گیلان با اظهار اینکه گیلان به‌واسطه کارکرد خوب در حوزه سوادآموزی از رده هفتم کشوری در سال ۹۵ به رده ۴ کشور در سال ۹۶ ارتقاء یافته هست اضافه کرد: ترقی کیفیت سوادآموزی در نهضت سوادآموزی استان گیلان به طور مستمر مدنظر هست.

مدبری‌فر آمار باسوادی استان گیلان در سطح کشور را ۸۷٫۳ ۳ درصد بیان کرد و اضافه کرد: بالاترین درصد باسوادی کشور مختص استان تهران و پایین‌ترین درصد باسوادی در استان سیستان و بلوچستان هست.

وی با تاکید بر اینکه با دقت به درصد استان‌های باسواد و کم سواد کشور استان گیلان در مقوله باسوادی در میانگین باسوادی کشور واقع هست افزود: شهرستان بندرانزلی در سطح سواد ۶ سال به بالا با ۹۲٫۳۷ ۳۷ درصد بالاترین شهرستان باسواد استان گیلان هست.

معاون سوادآموزی تعلیم و پروراندن استان گیلان شهرستان رشت را در سطح سواد ۶ سال به بالا دومین شهرستان با سواد استان گیلان نام برد و اضافه کرد: شهرستان‌های تالش، شفت و رضوانشهر به‌دلیل پراکندگی و ییلاقی بودن مناطق در مقوله باسوادی از شهرستان‌های کم‌سواد استان می باشند.

این مطلبو از دست ندید!  «سیاهگل چال» روستایی در دل طبیعت بکر گیلان به روایت عکس

۷۹ ۲۵ ۲۵ درصد باسواد‌ترین شهرستان‌های استان گیلان می باشند گفت: طبق سرشماری مرکز آمار در سال ۹۵ رشد با سوادی استان گیلان ۳٫۴

معاون سوادآموزی تعلیم و پروراندن استان گیلان با تاکید بر اینکه استان گیلان هزار و ۷۲۴  دانش آموز جامانده از تحصیل دارد گفت: ۸۰۰ نفر از این شمار را دخترهای و ۹۳۴ نفر را پسران تشکیل می‌دهند.

۹