گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۳۳ :: ۱۳۹۸/۰۱/۰۵

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، اقامت یکی از مهم‌ترین مسائل در ایام پیک سفر مانند نوروز است. استان فارس نیز همواره مقصد مسافران و گردشگران است به همین دلیل در کنار اماکن اقامتی مانند هتل‌ها و مسافرخانه‌ها دیگر نهادها چون شهرداری و آموزش و […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، اقامت یکی از مهم‌ترین مسائل در ایام پیک سفر مانند نوروز است. استان فارس نیز همواره مقصد مسافران و گردشگران است به همین دلیل در کنار اماکن اقامتی مانند هتل‌ها و مسافرخانه‌ها دیگر نهادها چون شهرداری و آموزش و پرورش نیز به امر اسکان مبادرت می‌کنند تا مسافران نوروزی بتوانند با خاطری آرام سفر خود را به انتها برسانند. 

براساس آماری که میراث فرهنگی استان فارس به نقل از مدیرکل این دستگاه، مصیب امیری اعلام کرده است از ابتدای سفرهای نوروزی یعنی از ۲۷ اسفندماه ۹۷ تا پایان روز سوم فروردین ماه ۹۸ یک میلیون و ۵۵ هزار و ۷۰۹ نفر شب در مراکز اقامتی استان ساکن شدند. 

به گفته امیری این واحدهای اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر،کمپ‌های موقت کلاس‌های مدارس، منازل استیجاری، چادرهای مسافرتی، مهمانسراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی است. 

آماده بودن نمازخانه مدارس در صورت ضرورت 

این در حالی است که مراکز اسکان آموزش و پرورش نیز شامل مدارس، خوابگاه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی و خانه معلم‌ها در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد. به گفته محمدظاهر مزارعی، دبیر ستاد اسکان آموزش و پرورش استان فارس در کل استان هزار و ۶۹۰ مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی آماده شده است. 

به گفته وی علاوه بر این تعداد مدرسه، 220 اتاق در خوابگاه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی و ۴۴ خانه معلم نیز برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است. مزارعی همچنین در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد که هماهنگی‌های لازم انجامگرفته و در صورت ضرورت سالن‌های ورزشی و نمازخانه‌ها نیز در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. 

براساس اعلام ستاد اسکان آموزش و پرورش فارس تا صبح چهارم فروردین ۶۲۳ هزار و ۹۰۰ نفر روز در مدارس فارس تا صبح چهارم اسکان پیدا کردند. 

در کنار هتل‌ها و مسافرخانه‌ها و مرکز اسکان آموزش و پرورش شهرداری شیراز نیز دست به کار شده و مکان‌هایی را برای اسکان مسافران در نظر گرفته است. به گفته محمد اژدری، دبیر ستاد سفرهای نوروزی شهرداری شیراز سه هزار تخته چادر با شش سالن ورزشی برای نوروز ۹۸ آماده شده است.
وی همچنین  از وجود چهار کمپ ثابت در چهار ورودی شهر شیراز و استقرار ۱۰۰ کانکس نیز برای اسکان مسافران نوروزی خبر داده است. 

این مطلبو از دست ندید!  شیوه جدید مجرمان سایبری / غرق شدن مرد ۳۲ ساله در سواحل آستارا

بازدید ۴۴۳ هزار نفر از اماکن تاریخی 

مصیب امیری، مدیکل میراث فرهنگی فارس همچنین تعداد بازدیدها از ۲۵ اسفندماه تا سوم فروردین را ۴۴۳ هزار و ۸۸۱ نفر اعلام کرد.

به گفته وی مجموعه فرهنگی حافظیه با ۱۱۵ هزار و ۱۳۰ نفر، مجموعه زندیه  90 هزار و ۶۹۹ نفر، مجموعه جهانی تخت جمشید با ۷۳ هزار و ۴۰۵ نفر، مجموعه فرهنگی سعدی با ۷۲ هزار  و ۵۴۹ نفر،  و  مجموعه جهانی پاسارگاد ۴۶ هزار و ۶۵۰ نفر به ترتیب بیشترین تعداد بازدیدکننده را داشته‌اند. 

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه فروش اینترنتی بلیت اماکن گردشگری در استان فارس خبر داد که این امر مانع از ایجاد صف‌های طولانی در اماکن پربازدید می‌شود. 

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس امکان خریداری بلیت الکترونیکی اماکن گردشگری تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی نیز امسال فراهم شده که مردم و مسافران با استفاده از روش‌های زیر می‌توانند نسبت به خرید بلیت اقدام کنند. 

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم روش‌های خرید بلیت به صورت الکترونیکی به شرح زیر است: روش اول  مراجعه به وب سایت خرید آنلاین بلیت به آدرس اینترنتی www.tafrihati.com  وپرداخت اینترنتی از درگاه بانک و دریافت بلیت است.

در روش دیگر متقاضی می‌تواند با استفاده از نرم‌افزار تلفن همراه فروش بلیت اقدام به خرید کند ( امکان دریافت نرم‌افزار به دو طریق مهیا است، نخست اسکن QRcode آدرس لینک برنامه و دیگر ارسال کلمه iran به صورت پیامک به شماره ۳۰۰۰۷۱۷۱ که این دو روش در تمامی نسخ چاپی و بنرهای تهیه شده ارائه شده است).

در روش آخر نیز بازدیدکنندگانی که در محل حاضر می‌شوند و تمایل دارند بلیت را به صورت حضوری تهیه کنند، می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های استند اتوماتیک فروش و صدور بلیط و همچنین گیشه‌های فروشگاهی مستقر در محل اقدام به تهیه بلیت بازدید کنند.