تاریخ: ۱۰:۴۵ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
بهارانه در رادیو قرآن از لحظه تحویل سال نو

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛به نقل از رادیو قرآن، همزمان با فرارسیدن نوروز ۱۳۹۷ و شروع بهار طبیعت، مخصوص برنامه ی «بهارانه» با هدف اطلاع رسانی، ایجاد فضای شاد و معنوی سه شنبه ۲۹ اسفندماه از ساعت ۱۸ الی ۲۰:۵۰ به طور زنده از […]

بهارانه در رادیو قرآن از لحظه تحویل سال نوبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛به نقل از رادیو قرآن، همزمان با فرارسیدن نوروز ۱۳۹۷ و شروع بهار طبیعت، مخصوص برنامه ی «بهارانه» با هدف اطلاع رسانی، ایجاد فضای شاد و معنوی سه شنبه ۲۹ اسفندماه از ساعت ۱۸ الی ۲۰:۵۰ به طور زنده از رادیو قرآن تقدیم مخاطب های می گردد.

با توجه به اینکه روز اول فروردین شهادت امام هادی (ع) خواهد بود در مخصوص برنامه تحویل سال پس از اذان مغرب در آیتم ۳ تا ۵ دقیقه ای به خصوصیات شخصیتی این امام همام پرداخته خواهد گردید.

پس از نماز و تعقیبات آن وارد فضای لحظه های پیش از سال تحویل میشویم در این بخش با آیتمی به کارشناسی آقای کوه کرم به مبحث رخدادهای نجومی در مورد تحویل سال پرداخته می گردد.

پس از این به لحظه های تحویل سال میرسیم و دعای تحویل سال قرائت می گردد و در لحظه تحویل سال با پخش صدای نقاره خانه امام رضا(ع) تحویل سال انجام خواهد گردید.

پس از تحویل سال اظهارات مقام معظم رهبری در شروع سال و پس از آن اظهارات ریاست جمهور کشورمان و در انتهاء پیام نوروزی استاد احمد ابوالقاسمی مدیر شبکه ی رادیویی قرآن به سمع شنوندگان خواهد رسید.

این مطلبو از دست ندید!  آخرین روز های پاییز در گیلان

در ادامه ی مخصوص برنامه ی بهارانه به مبحث صله ارحام و عید نوروز و سنتهای نیکوی نوروز پرداخته می گردد؛ در طی برنامه نیز سه تلاوت زیبا که تاحالا از رادیو قرآن پخش نشده به رای گیری گذاشته می گردد تا به انتخاب و رای گیری شنوندگان در نیمه یا انتهاء برنامه پخش گردد.

آیتم سفرکردگان قرآنی سال ۹۶، سر تیتر وقایع قرآنی سال ۹۶، پیام های تبریک مسئولین و همکاران رادیو قرآن، رابطه با اماکن مذهبی کشور من جمله حرم مطهر امام رضا(ع)، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، حرم حضرت معصومه(س) و حرم مطهر احمدبن موسی(ع) در پادشاه چراغ از دیگر آیتم های این مخصوص برنامه هست.

اطلاع رسانی و ایجاد فضای شاد و معنوی در لحظه های قبل و پس از تحویل سال نو و علاوه بر این ایجاد امید در سال نو از اغراض این مخصوص برنامه هست.