گروه: بلیط
تاریخ: ۱۰:۵۳ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۷

روزنامه ایران درج کرد: تغییرات سیاسی موخر در حوزه بین الملل موجب شده هست تا ۲۶ درصد از گردشگران اروپایی سفر به کشور ایران را از برنامه توریستی خود خارج کنند. ««محمد محب خدایی» معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی وگردشگری کشور می‌گوید:«اروپا جزء مناطقی هست که بسیار زود به تغییرات سیاسی جهان […]

روزنامه ایران درج کرد: تغییرات سیاسی موخر در حوزه بین الملل موجب شده هست تا ۲۶ درصد از گردشگران اروپایی سفر به کشور ایران را از برنامه توریستی خود خارج کنند.

««محمد محب خدایی» معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی وگردشگری کشور می‌گوید:«اروپا جزء مناطقی هست که بسیار زود به تغییرات سیاسی جهان عکس العمل نشان می دهد.» » خدایی هرچند زیر بار اعلام عدد و رقم گردشگران امریکایی به ایران نمی‌رود اما از افزایش ورود مسافران این قاره به ایران خبر می‌دهد.

محب خدایی معاون میراث فرهنگی هم می‌گوید که بانک مرکزی هرگز سازمان را برای تخصیص ارز مسافرتی طرف مشورت قرار نداد. خدایی معتقد است ارز مسافرتی راه را برای بعضی از سوءاستفاده‌ها باز کرده هست. منظور خدایی از سوءاستفاده سفرهای رایگان به مقصد تایلند، هند، ژاپن مالزی و ترکیه هست که نفع کلانی را برای آژانس‌ها و ایرلاین‌های عامل در پی دارد.

گردشگران ایتالیایی آنطور که خدایی می‌گوید در ورود به ایران بیشترین ریزش را داشته‌اند. رسانه‌های آلمانی هم از کاهش تمایل آلمانی‌ها در پی تغییرات سیاسی در بازی‌های بین‌المللی برای سفر به ایران خبر می دهند. آلمانی‌ها در صدر گردشگران اروپایی ورودی به ایران قرار دارند. رده دوم به ایتالیایی‌ها می‌رسد که زودتر از سایر اروپایی‌ها به تغییرات سیاسی ایران عکس العمل نشان داده و بلیت خود را لغو کرده‌اند.

کاهش اعتبار پولی اما به گفته خدایی موجب حضور گردشگران عراقی، آذربایجانی، پاکستانی و… به ایران شده هست. در میان گردشگران و شهروندان عراقی، بصره ای‌ها رده اول را دارند. محب خدایی از رونق «صادرات چمدانی» به مقصد عراق و جمهوری آذربایجان خبر می‌دهد.

محب خدایی از گفت‌و‌گو و رایزنی با سفارت‌های متفاوت حرف به میان می‌آورد و می‌گوید:« باید روی ارزان بودن سفر به ایران برای اروپایی‌ها کار کرد و با آژانس‌های اروپایی به گفت‌و‌گو نشست.»

»به نظر می‌رسد ارزان بودن مقصد تنها عامل تشویق بلوند‌های موبور این قاره سبز برای سفر به ایران نیست ابتدا باید در میان هجمه رسانه‌های خارجی آنان را از امن بودن ایران مطمئن کرد! اما کشورهای همسایه من جمله عراقی‌ها، حساب بیشتری روی خدمات ارزان ایران کرده‌اند که البته آن هم مجال مغتنمی هست. البته عراقی‌ها اهل خرج کردن نیستند اما در میان کاهش اعتبار پولی کشور، جلوی آسیب را از هرکجا که دریافت کنیم منفعت هست.