گروه: بلیط
تاریخ: ۱۵:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
بلیت پروازهای اربعین ۱۰۰ درصد گران گردید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خبرگزاری تسنیم، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ۲۰ شهریور ماه سال گذشته از تعیین سقف نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات در اربعین سال کنونی خبر داده و بیان کرد: نرخ بلیت پرواز رفت و بازگشت مشهد ــ‌نجف و تهران‌ــ‌نجف به‌ترتیب ۱٫۵ ۵ میلیون تومان و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خبرگزاری تسنیم، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ۲۰ شهریور ماه سال گذشته از تعیین سقف نرخ بلیت پرواز عتبات عالیات در اربعین سال کنونی خبر داده و بیان کرد: نرخ بلیت پرواز رفت و بازگشت مشهد ــ‌نجف و تهران‌ــ‌نجف به‌ترتیب ۱٫۵ ۵ میلیون تومان و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده هست.

اسعدی‌سامانی با بیان این‌که نرخ بلیت پرواز از سایر شهرهای کشور به شهرهای نجف و بغداد نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هست، اضافه کرد: نرخ بلیت اشخاص زیر۱۲ سال معادل  75 درصد نرخ بلیت بزرگسالان هست.    نرخ‌ بلیت پرواز تهران ــ نجف ۶۰۰ هزار تومان  و نرخ بلیت یک‌طرفه مشهد ــ نجف نیز ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده هست.

وی با اعلام این‌که نرخ بلیت پروازهای بیزینس طبق تعرفه ایرلاین‌ها اعلام می‌شود، گفت: قطعی شده شرکت‌های‌ هواپیمایی نسبت به فروش تدریجی اقدام کنند، در این راستا فهرست دفاتر مجوزدار در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بارگذاری می‌شود.

۴ ۷ میلیون تومان پروازهای عتبایات عالیات در ایام اربعین سال کنونی خبر داده هست.۷ شرفبافی در این‌باره گفته هست: «نرخ گذاری صورت گرفته ایرلاین ها که جابجایی زوار به عتبات عالیات را انجام می دهند طبق نرخ با نظم و منطقی مدنظر داشته شده هست. با مشارکت بانک مرکزی و سازمان هواپیمایی کشوری، بلیت پروازهای نجف و بغداد در ایام اربعین از ۲٫ ۷ میلیون تومان تعیین شده هست.۴ این نرخ ها در شرکت های هواپیمایی، پایانی و مصوب شده  و اجرا خواهد گردید.۷ »به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، ارزیابی نرخ‌های جدید پرواز عتبات عالیات و قیاس آنان با نرخ‌های سال گذشته حکایت از افزایش ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی دارد. البته باید به این نکته توجه گردد همزمان با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی بلیت‌ پروازهای نجف و بغداد کمیاب شده و در عوض این بلیت  به فور در بازار سیاه با قیمت‌های چند تساوی قابل دسترسی هست.»

این مطلبو از دست ندید!  تذکر عضو شورای شهر نسبت به تغییر در وضعیت کارت بلیت خبرنگاران

معلوم نیست دستگاه‌ها و ارگان ذی‌ربط چه برنامه‌ای برای جلوگیری از بروز نابسامانی در پروازهای اربعین سال کنونی دارند.