گروه: بلیط
تاریخ: ۱۵:۳۱ :: ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
بلیت پروازهای اربعین امسال باید ۱۵ درصد ارزان شود

– اخبار اقتصادی – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، سال گذشته پس از فراز و نشیب‌های فراوان، برگزاری جلسات متعدد با ایرلاین‌های داخلی و گمانه‌زنی‌های بسیار سرانجام نرخ بلیت پروازهای اربعین حسینی به بهانه گرانی شدید قیمت ارز، با افزایش ۱۰۰ درصدی اعلام شد. بر این اساس بود که […]

– اخبار اقتصادی –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، سال گذشته پس از فراز و نشیب‌های فراوان، برگزاری جلسات متعدد با ایرلاین‌های داخلی و گمانه‌زنی‌های بسیار سرانجام نرخ بلیت پروازهای اربعین حسینی به بهانه گرانی شدید قیمت ارز، با افزایش ۱۰۰ درصدی اعلام شد. بر این اساس بود که مدیرعامل وقت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:‌ نرخ‌گذاری صورت‌گرفته ایرلاین‌ها که جابه‌جایی زائران به عتبات عالیات را انجام می‌دهند بر اساس نرخ منظم و منطقی در نظر گرفته شده است.

فرزانه شرفبافی با بیان این که براساس همکاری بانک مرکزی و سازمان هواپیمایی کشوری، نرخ‌گذاری انجام شده است؛ افزود: بلیت پروازهای نجف و بغداد در ایام اربعین از ۲٫۴ تا ۲٫۷ میلیون تومان تعیین شده است.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار تعیین نرخ بلیت پروازهای اربعین سال گذشته، قیمت دلار بوده که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی همواره روی آن تأکید داشته است. پس از اعلام افزایش صددرصدی قیمت بلیت‌های اربعین سال گذشته، مقصود اسعدی سامانی ۶ دلیل این گرانی را تشریح و گفته بود: سال گذشته (۹۶) نرخ دلاری که به ایرلاین‌ها داده می‌شد ۳۸۲۰ تومان بود،‌ این در حالی است که امسال نرخ ارز ۸۰۰۰ تومان (سامانه نیما) محاسبه شده، ولی بسیاری از شرکت‌ها تاکنون نتوانسته‌اند ارز نیمایی دریافت کنند.

این مطلبو از دست ندید!  مجوز پرواز‌های اربعین صادر شد

در حالی دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی تصریح کرده که بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی سال گذشته نتوانستند ارز نیمایی بگیرند که دلار آزاد در ایام اربعین سال گذشته ۱۴ تا ۱۵هزار تومان در نوسان و همین نرخ هم در قیمت افزایش قیمت بلیت پروازهای اربعین مؤثر بوده است.

اگر بپذیریم که نرخ دلار آزاد بیشترین تأثیر را در تعیین نرخ بلیت هواپیما دارد، بنابراین با توجه به کاهش بالای ۱۵درصدی قیمت دلار در سال جاری به زیر ۱۲هزار تومان، تبعاً قیمت بلیت پروازهای اربعین هم باید امسال حداقل ۱۵درصد کاهش یابد و از ارقام ۲٫۴ تا ۲٫۷ میلیون تومان به ۲ تا ۲٫۳ میلیون تومان برسد.

اگر هم امسال شرکتهای هواپیمایی از دلار نیمایی استفاده کنند، باید شاهد کاهش بیشتر نرخ بلیت پروازهای اربعین باشیم.