گروه: بلیط
تاریخ: ۱۶:۵۲ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
بلیت نمایش ها ۲۰ تا ۴۰ درصد گران گردید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، محمد امرآبادی مدیر سایت بلیت‌فروشی تیوال که شهریورماه سال کنونی از افزایش نرخ بلیت نمایش‌ها در آینده نزدیک بلیت‌های سالن کلیدی تا ۵۰ هزار تومان بود. وی در ادامه اضافه کرد: به صورت مثال «شاه لیر» همین نمایش جدید سالن کلیدی که از بیستم […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، محمد امرآبادی مدیر سایت بلیت‌فروشی تیوال که شهریورماه سال کنونی از افزایش نرخ بلیت نمایش‌ها در آینده نزدیک بلیت‌های سالن کلیدی تا ۵۰ هزار تومان بود.

وی در ادامه اضافه کرد: به صورت مثال «شاه لیر» همین نمایش جدید سالن کلیدی که از بیستم اجرایش را شروع می‌کند، نرخ بالای نمایشش به ۷۰ هزار تومان دست یافته، این درحالی هست که قبل‌تر در جواب به این سؤال که امکان دارد این افزایش نرخ به نفس خود نمایش نیز باز گردد، گفت: همین گونه هست این نرخ لزوماً معنی‌اش این نیست که سالن کلیدی زین پس همین گونه قیمت‌گذاری خواهد گردید.

امرآبادی علی ایحال شاخصه‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد گاهی یک نمایش نفس خودش موجب می‌شود که بالاتر برود اما علی ایحال جمیع این مسائل همه نشان می‌دهد که حرکت کلی و نرخ کلی بالاتر رفته و افزایش نرخ داشته‌ایم. علی ایحال شاخصه‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد گاهی یک نمایش نفس خودش موجب می‌شود که قیمت‌اش وی با بیان اینکه متوسط این افزایش نرخ همان ۳۰ درصد بوده هست، در مورد تنظیم اساسنامه نرخ گذاری نرخ بلیت‌های نمایش‌ها گفت: پیش‌بینی برای این اساسنامه نیز این هست که یک تیغ دو لبه هست که اگر به نحو اشتباه و ناآگاهانه و بدون مشورت تنظیم می‌شود، بحران‌هایی را ایجاد می‌کند به نظر می‌آید که باید برای تدوین پایانی آن از کارگردان‌ها، تهیه‌کننده‌ها، حتی مسئولان سایت‌ها و گروه‌های تبلیغاتی نیز مشورت گرفته گردد تا کاری با اندیشه‌ورزی و مشورت صحیح با اطلاعات و آگاهانه صورت پذیرد.

این مطلبو از دست ندید!  اصفهان| سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن: تغییر مدیرعامل باشگاه شایعه است

امرآبادی نکته دیگر در تنظیم این اساسنامه هم این هست که حق تولیدکننده اثر ارزش‌گذاری و مخاطب‌سنجی هم انجام گیرد، نمی‌توان اینطور گفت که فلان نمایش در فلان سالن این اندازه هست، باید شرایط، هزینه‌ها و شاخصه‌های مختلفی را تنظیم نمود. نکته دیگر در تنظیم این اساسنامه هم این هست که حق تولیدکننده اثر ارزش‌گذاری و مخاطب‌سنجی هم انجام گیرد، نمی‌توان اینطور گفت که فلان نمایش در فلان سالن قیمتش سر انجام مسئولین می‌بایست با تنظیم این اساسنامه جلوی نوسانات نامعقول را دریافت کنند نه اینکه یک کار کامل دستوری انجام دهند. بر پایه این گزارش، اخیراً مدیرکل هنرهای نمایشی بهمراه تیمی از کارشناسان خانه تئاتر به تدوین و تنظیم اساسنامه‌ای برای شورای صنفی تئاتر پرداختند و قسمتی از این اساسنامه به تنظیم قیمت‌گذاری بلیت‌های تئاتر می‌پردازد، هر چند این اساسنامه هنوز تدوین پایانی نشده و به دست رسانه‌ها نرسیده هست.