گروه: بلیط
تاریخ: ۱۳:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۲

خبرگزاری ایلنا: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه با تغییر نرخ تسعیر ارز نرخ بلیت ایرلاین‌های بیگانه به دو برابر می‌رسد،‌ گفت: با افزایش قیمت‌ها حمل و نقل هوایی از سبد بعضی از خانوارها حذف می‌شود. مقصود اسعدی سامانی با اشاره به تغییر نرخ تسعیر ارز برای شرکت‌های هواپیمایی و افزایش نرخ بلیت هواپیما […]

خبرگزاری ایلنا: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه با تغییر نرخ تسعیر ارز نرخ بلیت ایرلاین‌های بیگانه به دو برابر می‌رسد،‌ گفت: با افزایش قیمت‌ها حمل و نقل هوایی از سبد بعضی از خانوارها حذف می‌شود.

مقصود اسعدی سامانی با اشاره به تغییر نرخ تسعیر ارز برای شرکت‌های هواپیمایی و افزایش نرخ بلیت هواپیما گفت: جدیدا نرخ تسعیر ارز برای ایرلاین‌های بیگانه از ۴۲۰۰ تومان به ۹۲۰۰ تغییر یافته هست در نتیجه نرخ بلیت ایرلاین‌های بیگانه تا بیشتر از دو برابر افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه شاهد افزایش نرخ بلیت ایرلاین‌های بیگانه خواهیم بود، دنبال کرد:‌ از آنجایی که قسمتی از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی به ریال هست در نتیجه بلیت هواپیمای ایرلاین‌های داخلی افزایش نرخ کمتری نسبت به بلیت ایرلاین‌های بیگانه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در فصل تابستان به طور مقطعی نرخ بلیت هواپیما بالا می‌رود، دنبال کرد: در حال حاضر خرید بلیت از ایرلاین‌های داخلی به صرفه‌تر از ایرلاین‌های بیگانه هست و رقابت پذیری شرکت‌های هواپیمایی داخلی افزایش یافته هست.

این مطلبو از دست ندید!  نرخ بلیت های جام ملت های قاره آسیا مشخص گردید

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی دنبال کرد: البته ایرلاین‌های داخلی در بعضی از مسیرهای بیگانه حضور ندارند که مسافران این مسیرها متحمل افزایش قیمت‌ها خواهند گردید.

در نتیجه حدس می گردد استقبال از بلیت‌های ایرلاین داخلی افزایش یابد.