گروه: بلیط
تاریخ: ۱۳:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۲

خبرگزاری ایلنا: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه با تغییر نرخ تسعیر ارز نرخ بلیت ایرلاین‌های خارجی به دو برابر می‌رسد،‌ گفت: با افزایش قیمت‌ها حمل و نقل هوایی از سبد بعضی از خانوارها حذف می‌شود. مقصود اسعدی سامانی با اشاره به تغییر نرخ تسعیر ارز برای شرکت‌های هواپیمایی و افزایش نرخ بلیت هواپیما […]

خبرگزاری ایلنا: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه با تغییر نرخ تسعیر ارز نرخ بلیت ایرلاین‌های خارجی به دو برابر می‌رسد،‌ گفت: با افزایش قیمت‌ها حمل و نقل هوایی از سبد بعضی از خانوارها حذف می‌شود.

مقصود اسعدی سامانی با اشاره به تغییر نرخ تسعیر ارز برای شرکت‌های هواپیمایی و افزایش نرخ بلیت هواپیما گفت: جدیدا نرخ تسعیر ارز برای ایرلاین‌های خارجی از ۴۲۰۰ تومان به ۹۲۰۰ تغییر یافته هست در نتیجه نرخ بلیت ایرلاین‌های خارجی تا بیشتر از دو برابر افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه شاهد افزایش نرخ بلیت ایرلاین‌های خارجی خواهیم بود، دنبال کرد:‌ از آنجایی که قسمتی از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی به ریال هست در نتیجه بلیت هواپیمای ایرلاین‌های داخلی افزایش نرخ کمتری نسبت به بلیت ایرلاین‌های خارجی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در فصل تابستان به طور مقطعی نرخ بلیت هواپیما بالا می‌رود، دنبال کرد: در حال حاضر خرید بلیت از ایرلاین‌های داخلی به صرفه‌تر از ایرلاین‌های خارجی هست و رقابت پذیری شرکت‌های هواپیمایی داخلی افزایش یافته هست.

این مطلبو از دست ندید!  فروش بلیت هواپیما به ۶ برابر قیمت

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی دنبال کرد: البته ایرلاین‌های داخلی در بعضی از مسیرهای خارجی حضور ندارند که مسافران این مسیرها متحمل افزایش قیمت‌ها خواهند گردید.

در نتیجه حدس می گردد استقبال از بلیت‌های ایرلاین داخلی افزایش یابد.