گروه: بلیط
تاریخ: ۱۸:۴۳ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
بلیت اتوبوس بعد از ۲۵ فرودین به نرخ سابق باز می گردد/ گران فروشی بلیت در هواپیما نداریم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی در حاشیه بازدید از روند چگونگی انجام سفرهای نوروزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز در فرودگاه مهرآباد با ۳ نکته روبرو بودیم گفت: مجوزهای پروازی که سازمان هواپیمایی کشور صادر کرده بود […]

بلیت اتوبوس بعد از ۲۵ فرودین به نرخ سابق باز می گردد/ گران فروشی بلیت در هواپیما نداریمبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی در حاشیه بازدید از روند چگونگی انجام سفرهای نوروزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز در فرودگاه مهرآباد با ۳ نکته روبرو بودیم گفت: مجوزهای پروازی که سازمان هواپیمایی کشور صادر کرده بود و آماده سازی هواپیماها متناسب با درخواست شرکت ها و ظرفیت ها بوده است.

وی ادامه داد: مجوزها در زمان درخواست به شرکت ها داده شد و این امر نشان می دهد که شرکت ها و فرودگاه ها از ضریب آمادگی بالایی برخوردار بوده اند.

اسلامی افزود: ضریب آمادگی هواپیماها بالا بوده و ۱۴۰ فروند هواپیما برای مسیرهای پروازی داخلی و خارجی مجوز دریافت کرده اند و در آمادگی کامل هستند.

بیشتر بخوانید: افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت اتوبوس تخلف است/ حضور مستمر بازرسان در ترمینال‌های مسافری

وی به مشکل یکی از پروازهای آتا که امروز باعث اعتراض مسافران شده بود اشاره کرد و گفت: هواپیمای مسیر اهواز برای شرکت هواپیمایی آتا امروز به علت انتشار بو و شرایطی که ایجاد کرده بود برگردانده شد و همین امر باعث معطلی ۵ ساعته مسافران و اعتراض آنها شد.

وی افزود: مسافران به دلیل عدم اطلاع رسانی درست شکایت های بسیاری داشتند و همین موضوع باعث اخطار به این شرکت هواپیمایی شد.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه چک هواپیما به صورت کامل انجام شده و آماده پرواز بوده ولی به دلیل رنگی که برای یکی از کانال ها انجام شده بود دچار چنین مشکلی شد.

وی افزود: این اتفاق است و هیچ جریان سوء مدیریتی در این حوزه نیست.

اسلامی با اشاره به اینکه برخی از مسافران به قیمت بلیت اعتراض داشتند افزود: متاسفانه برخی از آژانس ها بلیت را به بهانه کنسل شدن پرواژها کنسل و مسافران را مجبور می کردند که بلیت دیگری بخرند که این یک اقدام شیادانه است.

وی تاکید کرد: به هیچ عنوان فروش بلیت دستی نداریم و تمامی فروش بلیت ها باید به صورت سیستمی باشد و فروش بلیت به صورت دستی فاقد جواز است .

وی بیان کرد: جریان فروش بلیت به صورت دستی از سوی سازمان هواپیمایی شناسایی شده و با تعامل و همکاری وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات تمامی سایت های غیر قانونی فروش بلیت شناسایی شده است.

این مطلبو از دست ندید!  سلطان کنسرت کیست؟

عضو کابینه دولت یاد آوری کرد: برخی سایت ها اقدام به فروش بلیت یک پرواز فرضی کرده و در آستانه پرواز اعلام می کنند که کنسل شده و با دریافت خسارت اقدام به فروش بلیت دیگری می کنند که این یک تخلف بسیار بزرگ محسوب می شود.

وی افزود: در جلسه ای که امروز با رئیس سازمان هواپیمایی داشتیم اعلام کردیم که یک نظام اعتبار سنجی ایجاد کنند تا شاهد چنین تخلف هایی نباشیم.

وی گفت: هم خدمات فرودگاهی و هم تمامی پایانه ها برای ایام نوروز آماده ارائه خدمات رسانی به مسافران هستند.

اسلامی با اشاره به اینکه قیمت‌ بلیت هواپیماها به صورت سقف و کف در سایت شرکت‌های هواپیمایی و سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی موجود است افزود: ما هیچ افزایش قیمتی در نوروز در بلیت هواپیما نداشته‌ایم و قیمت‌ها همان نرخ آذرماه است، اما در شرایط کم تقاضا نرخ‌های کف و در شرایط پر تقاضا نرخ‌های سقف عرضه می‌شود.

وی تاکید کرد: شرکتی اجازه فروش بالاتر ندارد و اگر مسافری بلیت گران‌تر خریداری کرد، بعد از تعطیلات به سازمان هواپیمایی مراجعه کند و حتماً مابه‌التفاوت را دریافت کند.

وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی در برخی روزها شرایط جوی بحرانی است، گفت: قطعا به لحاظ رعایت ایمنی پرواز، اجازه داده نمی‌شود، هواپیمایی پرواز کند که مسافران در این شرایط نامناسب جوی کمی صبور باشند و همراهی داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی درپاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران مبنی بر بازگشت قیمت بلیت اتوبوس به حالت سابق گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس‌ها تا ۲۵ فروردین ماه است و حتماً پس از آن به نرخ‌های قبلی باز می‌گردد.

اسلامی بیان کرد:‌ در ایام نوروز ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای خدمات‌دهی به مسافران نوروزی آماده هستند و از طریق سامانه سپهتن نظارت می‌شوند.

وی گفت:‌ امروز در بازدید از پایانه‌های اتوبوسرانی موضوع رسیدگی به بار غیرهمراه مسافر مطرح شد که وزن آن هم کنترل نمی‌شد. همچنین به رئیس سازمان راهداری توصیه کردیم، اتوبوس‌ در مسیرهای کم‌تقاضا کاهش یافته و به مسیرهای پر تقاضا اختصاص یابد.

وی در پایان گفت: نوروز امسال گشت هوایی نیز از سوی سازمان راهداری راه‌اندازی شده است که امروز افتتاح شد و با یک دستگاه هلی‌کوپتر بخشی از جاده چالوس و اتوبان کرج ـ قزوین بازدید شد.