تاریخ: ۱۱:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
بلایی که هوای آلوده بر سر ریه می آورد/ افزایش آمار سرطان در شهرهای آلوده

خان‌بابایی هشدار داد: آلودگی هوا در سیستم‌های متفاوت بدن اعم از پوست، دستگاه گوارش، سامانه امنیت و سامانه ریوی ـ تنفسی علاوه بر این سامانه تولیدمثل اثر گذاشته و بیماری‌های متفاوتی را در این بخش‌ها ایجاد می‌کند. وی اضافه کرد: بعضی از مواد آلاینده، سرطان‌زا بوده و می‌تواند علت ایجاد سرطان در قسمت‌های متفاوت بدن […]

خان‌بابایی هشدار داد: آلودگی هوا در سیستم‌های متفاوت بدن اعم از پوست، دستگاه گوارش، سامانه امنیت و سامانه ریوی ـ تنفسی علاوه بر این سامانه تولیدمثل اثر گذاشته و بیماری‌های متفاوتی را در این بخش‌ها ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد: بعضی از مواد آلاینده، سرطان‌زا بوده و می‌تواند علت ایجاد سرطان در قسمت‌های متفاوت بدن گردد. علاوه بر این آلودگی هوا بر روی جنین مؤثری گذاشته و رشد آن را با اختلال همراه می‌کند.

این فوق مهارت ریه اضافه کرد: آلودگی هوا وقتی که از سوراخ بینی وارد سامانه تنفسی می‌شود تا به حبابچه‌های ریه برسد می‌تواند در بدن مؤثر باشد که این مساله در ریه می‌تواند علت بروز سینوزیت، عفونت ریه، برونشیت و ذات‌الریه گردد.

دانشیار دانشگاه علوم دکتری شهید بهشتی عنوان کرد: آلودگی هوا نیز می‌تواند بیماری‌های بدخیم همچون سرطان ایجاد کرده و علاوه بر این احتمال ایجاد بیماری‌های حساسیتی همچون آسم را چندین برابر می‌کند. در نتیجه آلودگی هوا در بروز و شدت آسم زیاد دخیل هست.