تاریخ: ۲۰:۲۲ :: ۱۳۹۸/۰۱/۱۶

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، حجت‌الاسلام مصطفی محامی، امام جمعه زاهدان امروز، ۱۶ فروردین‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه گفت: استان‌های مختلف کشورمان این‌روزها از سیلاب رنج می‌برند؛ سیلاب خسارت‌های جانی و مالی به‌همراه داشت که قلب همه مردم را جریحه‌دار کرد.وی ادامه داد: باران رحمت الهی است، اما اینکه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، حجت‌الاسلام مصطفی محامی، امام جمعه زاهدان امروز، ۱۶ فروردین‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه گفت: استان‌های مختلف کشورمان این‌روزها از سیلاب رنج می‌برند؛ سیلاب خسارت‌های جانی و مالی به‌همراه داشت که قلب همه مردم را جریحه‌دار کرد.
وی ادامه داد: باران رحمت الهی است، اما اینکه تبدیل به بلا می‌شود و خسارت به بار می‌آورد، نتیجه اعمال مادی و معنوی خود ما است؛ یکی از این علل، استفاده ناصحیح از طبیعت و ساخت‌وساز در مسیر رودخانه‌ها است.
امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه گسترش فساد و گناه در جامعه سبب می‌شود که باران نشانه غضب الهی شود، بیان کرد: براساس روایات، از علائم آخر الزمان این است که گناهان گسترش پیدا می‌کند و دردها و مشکلات متعددی پیش می‌آید؛ توبه و استغفار فردی و اجتماعی از این عذاب‌های الهی جلوگیری می‌کند.
وی گفت: نکته دیگر این‌که همه این حوادث، آزمون الهی است؛ این‌گونه بلاها باید ما را از خواب غفلت بیدار کند، بطوری که در رفتار فردی و اجتماعی خود، چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی، تغییر ایجاد کنیم.
محامی ادامه داد: مشکلات و مصیبت‌های به وجود آمده هم برای سیل زدگان و هم برای مسئولان و عموم مردم ایران وسیله امتحان است؛ همه ما وظیفه داریم نسبت به این افراد گرفتار در سیل، براساس اخلاق انسانی و اسلامی رفتار کنیم و به کمک آن‌ها بشتابیم.
نماینده ولی فقیه در استان به عدم ارسال کمک از سوی مجامع حقوق بشری اشاره و عنوان کرد: برخی از کشورهایی که خود را حامی بشریت می‌دانند و برای مردم ایران اشک تمساح می‌ریزند، مانع از ارسال کمک‌های بین المللی به مردم سیل زده ایران می‌شوند.

این مطلبو از دست ندید!  آنچه در روز حادثه کشتار توله خرس قهوه‌ای گذشت/ حال و هوای خرس کوچولو از زبان فیلمبردار ماجرا

انتهای پیام