تاریخ: ۱۷:۳۴ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
بصیرت؛ اساس مقابله با توطئه‌های دشمن / دیوانه‌بازی‌های ترامپ به دلیل هراس او از پیام انقلاب است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزد رسا، آیت‌الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در جمع دانشجویان یزدی با اشاره به اینکه انسان باید شناخت خوبی از هستی و خود داشته باشد گفت: انسان تا هستی و خود را نشناسد نمی‌تواند تحلیلی از دنیا داشته باشد. تا […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزد رسا، آیت‌الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در جمع دانشجویان یزدی با اشاره به اینکه انسان باید شناخت خوبی از هستی و خود داشته باشد گفت: انسان تا هستی و خود را نشناسد نمی‌تواند تحلیلی از دنیا داشته باشد. تا چیستی و کیستی انسان مشخص نباشد.

آیت‌الله صدیقی افزود: قرآن کتاب ادب است و در آن اجازه تعدی و به هیچ توهینی به دیگر ادیان داده نشده است زیرا سب باعث عکس‌العمل خواهد شد.

صدیقی تأکید کرد: انسان باید دشمن را بشناسد زیرا عدم آگاهی از دشمن و ابزارهایی او باعث شکست و انحراف از مسیر خواهد شد و این مهم باید همواره موردتوجه قرار گیرد زیرا غفلت از دشمن خسارت سنگینی به بار خواهد آورد. بصیرت دشمن‌شناسی به انسان این امکان را می‌دهد که از گزند او در امان باشد.

وی تصریح کرد: تمام فشارهایی که به انسان وارد می‌شود موجب شکوفایی استعدادهای بشری می‌شود زیرا در شرایط مطلوب نیازی به شکوفایی دیده نمی‌شود و فقط در شرایط فشار و نیاز است که شکوفایی استعدادها نمایان می‌شود.

امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه دشمنان ما و افرادی که چشم دیدن استقلال و عزت این کشور را ندارند، از انقلاب ما در هراسند، افزود: دیوانه‌بازی‌های ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز ناشی از این همین هراس از پیام استقلال‌طلبی انقلاب است.

این مطلبو از دست ندید!  نکات مهمی که باید پیش از عزیمت تابستانی بدانید

آیت‌الله صدیقی اظهار داشت: تفکر استقلال‌طلبی انقلاب در جای‌جای دنیا خریدار دارد و امام راحل با پیام نه شرقی نه غربی این مهم را برای جهانیان به‌طور عملی اجرا کرد. این نوری که با امام راحل آمد یک جریانی است که دنیا را خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: امروزه پیام انقلاب در سراسر دنیا خریدار دارد و باعث شده دشمنان در برابر این نفوذ اعتقادی و پیام انقلاب موضع‌گیری کند. اگر یک فرزند روح‌الله در نیجریه ۱۲ میلیون نفر را شیعه می‌کند این به‌واسطه پیام انقلاب است نه به‌واسطه زور و اسلحه و دشمن از همین تفکر می‌ترسد.

امام‌جمعه موقت تهران تصریح کرد: امام خمینی ره خود را وقف دین کرده بود و در این راه از هیچ قدرتی هراس نداشت و همین مسیر را رهبر معظم انقلاب نیز ادامه می‌دهند. نسل جوان باید راه امام راحل را ادامه دهند و ولایت را تنها نگذارند.