تاریخ: ۱۷:۴۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
بشار اسد: جنگ علیه سوریه محدود به جنبه نظامی نیست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سانا، تعدادی از صنعتگران سوریه که بر اثر اقدامات تروریست ها متحمل خسارت مادی شده اند، با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه دیدار کردند. بشار اسد در این دیدار تاکید کرد: اراده مردم سوریه برای زندگی یکی از مهم ترین عوامل مقاومت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سانا، تعدادی از صنعتگران سوریه که بر اثر اقدامات تروریست ها متحمل خسارت مادی شده اند، با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه دیدار کردند.

بشار اسد در این دیدار تاکید کرد: اراده مردم سوریه برای زندگی یکی از مهم ترین عوامل مقاومت و ایستادگی آنها در برابر حملات است. همچنین صنعتگرانی که علیرغم متحمل شدن خسارت های مادی، با ایستادگی به فعالیت های خود ادامه دادند، مایه مباهات و فخر هستند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: جنگی که سوریه با آن مواجه است، فقط جنبه نظامی ندارد و بُعد اقتصادی را هم شامل می شود. تمایل صنعتگران به ادامه فعالیت های اقتصادی خود در شرایط سخت کنونی، در گردش چرخ اقتصاد تاثیر مثبت دارد.

از سوی دیگر این صنعتگران نیز تاکید کردند که با راه انداختن کارگاه های کوچک، در صدد بازگشت به همان سطح تولید سابق با چشم انداز ورود به بازارهای منطقه ای و جهانی هستند.

دیدار بشار اسد با هیأتی از صنعتگران در شرایطی صورت می گیرد که طی روزهای اخیر برخی رسانه های معاند در فضاسازی رسانه ای خبری را منتشر کرده و مدعی شده بودند که وضعیت سلامتی رئیس جمهور سوریه وخیم است؛ این دیدار نشانگر این است که این ادعای رسانه های متخاصم از اساس فاقد صحت است.

گفتنی است، یکی از تازه‌ترین گزارش‌ها و پژوهش‌های منتشر شده در این رابطه نشان می‌دهد که خسارت‌های سوریه طی سال‌های جنگ به رقمی بالغ بر ۱۱۷۰ میلیارد دلار رسیده که شامل خسارت‌ها در تمامی بخش‌ها و هزینه‌های مربوط به بازسازی این کشور می شوداین پژوهش را دکتر عمار یوسف کارشناس مسائل اقتصادی انجام داده است. براساس این پژوهش بخش صنعت دومین بخش خسارت دیده در نتیجه جنگ سوریه است. این پژوهش توضیح می‌دهد که ۶۷ درصد از توانمندی صنعتی سوریه در نتیجه این جنگ به صورت کامل تخریب شده است. این تخریب‌ها در سه بخش قابل ملاحظه است: تخریب و سرقت از کارخانه‌ها و دستگاه‌های تولید که خسارت آن بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار است. دوم از بین رفتن فرصت سود در صورت ادامه فعالیت که بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار ارزیابی می‌شود. محور سوم مربوط به پول هایی است که برای بازگرداندن چرخ صنعت این کشور به دوره قبل مورد نیاز است که رقم آن بالغ بر ۱۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود. به این ترتیب مجموع خسارت‌های جنگ سوریه در بخش صنعت به بیش از ۲۱۰ میلیارد دلار می رسد.