گروه: بلیط
تاریخ: ۱:۵۶ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
برگشت سانس امید به سینماهای خوزستان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،   استان خوزستان در راستای توسعه فرهنگی در راستای صنعت سینما و پرورش بازیگران زنده و پویاست و در دل خود بازیگران و هنرمندان بسیاری پرورش داده هست. به منظور ارزیابی این حوزه با اهمیت فرهنگی و حجم ها و پتانسیل های استان و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،   استان خوزستان در راستای توسعه فرهنگی در راستای صنعت سینما و پرورش بازیگران زنده و پویاست و در دل خود بازیگران و هنرمندان بسیاری پرورش داده هست.

به منظور ارزیابی این حوزه با اهمیت فرهنگی و حجم ها و پتانسیل های استان و علاوه بر این کارهای صورت پذیرفته در استان با محمد جوروند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان مصاحبه ای داشتیم.برگشت سانس امید به سینماهای خوزستان

محمد جوروند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،گفت: استان خوزستان، استانی سینمایی هست و تاریخچه سینمایی خوب و پرباری دارد و با افزایش ۲۸ درصدی فروش بلیط در سطح استان و استقبالی که صورت پذیرفته هست، امید داریم با راه اندازی سینما‌های زیادتر شاهد اقبال عمومی زیادتر مردم به سینما‌ها باشیم و در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ توانستیم ۸ سینما به سینما‌های موجود در استان اضافه نماییم.

وی دنبال کرد: در کمال خوشبختی اقبال مردم خوزستان پس از برپایی جشنواره فیلم فجر و فیلم کوتاه در استان علت شد در ۹ ماه پیش ۴۰۳ هزار و ۴۶۱ عدد فروش بلیط داشته باشیم، در حالی که در سال ۱۳۹۶، ۳۳۸ هزار عدد فروش بلیط داشتیم که معادل ۲۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش درآمد فروش بلیط بوده هست.

این مطلبو از دست ندید!  افزایش اعتبار کارت‌بلیت خبرنگاران/ موجودی کارتهای قبلی «صفر» می‌شود

بازنمایی سینمای امید در استان خوزستان

یک چهارم بدنه سینمای کشور در اختیار استان خوزستان هست

ناصر چنانی، معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در صحبت با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،گفت: در کنار همه وقایع فرهنگی و هنری که بیننده خود را دارد، در کمال خوشبختی شاهد رشد بیننده در استان بوده ایم. در ۸ ماه نخست سال ۹۷ در سینما‌های استان میزان فروش فیلم در حدود ۲۵ میلیارد ریال بوده هست که شاهد افزایش ۲۸ درصدی فروش فیلم بوده ایم.برگشت سانس امید به سینماهای خوزستان

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اضافه کرد: در ۸ ماه نخست سال کنونی ۴۰۳ هزار و ۴۶۱ بیننده در سینما‌های استان خوزستان به تماشای فیلم پرداختند که نسبت به مدت همانند سال گذشته شاهد افزایش ۱۶ درصدی آن بودیم.

۱۸ سالن سینما در ۱۰ شهر استان دایر هست

 

برگشت سانس امید به سینماهای خوزستان

چنانی بیان داشت: در استان ۱۸ سالن سینما وجود دارد، که در ۱۰ شهر استان دایر هست. علاوه بر ۱۸ سینمای فعال، ۹ دستگاه برای نمایش فیلم سینمایی به طور سیار وجود دارد که نسبت به استان‌های دیگر از وزارت ارشاد اعتبارات زیادتر برای اکران فیلم در شهر‌های بدون سینما دریافت کرده ایم.

  امید داریم روز به روز شاهد رشد و پیشرفت این هنر در استان خوزستان باشیم.

گزارش از مهتاب محمدحسینی