تاریخ: ۱۲:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
برگشت توله خرس تصادفی گچسر به طبیعت + فیلم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اجتماعی تسنیم، توله خرسی که آبان ماه ۹۶، بر اثر برخورد شدید با یک خودروی زانتیا در کانون کرج-‌چالوس دچار آسیب‌هایی جدی من جمله خونریزی مغزی، خونریزی ریوی، شکستگی جمجمه و یک زخم عفونی بزرگ شده بود پس از ۷ ماه معالجه و بازپروری، با نظر […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اجتماعی تسنیم، توله خرسی که آبان ماه ۹۶، بر اثر برخورد شدید با یک خودروی زانتیا در کانون کرج-‌چالوس دچار آسیب‌هایی جدی من جمله خونریزی مغزی، خونریزی ریوی، شکستگی جمجمه و یک زخم عفونی بزرگ شده بود پس از ۷ ماه معالجه و بازپروری، با نظر دامپزشک معالج در زیستگاهش رهاسازی گردید.

این توله خرس که از سوی مسئولین محیط زیست استان البرز، "امید البرز" اسم گرفته بود، دوره درمانی ۸۸ روزه را در مرکز حفظ از حیات وحش پارک چمران در استان البرز و گذرانده و پس از آن برای به دست آوردن آمادگی لازم برای برگشت به طبیعت، چند ماهی را در جایگاهی در دهکده طبیعت قزوین گذرانده بود.

فیلم دلنشین برگشت این خرس به زیستگاهش در نخستین روزهای خرداد را ادامه رویت می‌کنید:
 

امید مرادی، متخصص جراحی دامپزشکی و دامپزشک معالج این توله خرس با ابراز رضایت از روند معالجه، بازپروری و رهاسازی این مریض متمایز به تسنیم می‌گوید: امید البرز، پس طی کردن دوره معالجه ۸۸ روزه به جایگاهی بزرگتر در باغ وحش قزوین انتقال یافت و چند ماهی تحت نظر تیم معالج قرار داشت تا برای رهاسازی در فصل بهار آمادگی لازم را کسب کرد.

این مطلبو از دست ندید!  خوزستان|نماینده مردم اندیمشک در مجلس: توسعه محیط زیست نیازمند توسعه فرهنگ عمومی است

وی ادامه می‌دهد: این خرس، با نظر یک کمیته فنی که در اداره کل مراقبت محیط زیست استان البرز برگزار شده بود واجد شرایط لازم برای رهاسازی دانسته گردید و در نخستین روزهای خرداد در زیستگاهش رهاسازی گردید اما خبر رهاسازی، به صلاحدید مسئولین محیط زیست و به منظور امنیت هرچه زیادتر این حیوان اطلاع‌رسانی نشد.

مرادی با بیان اینکه برنامه‌ریزی منظمی برای کاوش این توله‌ خرس پس از رهاسازی برای محیط‌بانان منطقه تشریح شده بود می‌گوید: امید البرز، را با استفاده از داروی بیهوشی، از باغ وحش قزوین به محل رهاسازی جابه جا کردیم.

مراحل پیچیده معالجه امید البرز که ولادت دوباره‌اش را وامدار پیگیر مستمر و دلسوزانه تیم معالج و مسئولین محیط زیست البرز هست از یک سو و تیمار و آماده‌سازی برای یک رهاسازی موفقیت‌آمیز از سوی دیگر، نویدبخش بهبود روند معیوب معالجه و بازپروری حیات وحش در کشور هست.

زیادتر بخوانید: گفت‌وگو با دامپزشک معالج توله خرس تصادفی گچسر