گروه: زنان
تاریخ: ۱۸:۱۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
برگزاری نخستین محفل «ابرکوه شناسی» در شهرستان ابرکوه برگزار شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سرو ابرکوه، اولین محفل ابرکوه شناسی در سفره خانه سنتی کومه بی بی سید با استقبال خوب برخی فعالان و دوستداران میراث شهرستان برگزار شد. علی اکبر قیومی یکی از حاضران در این محفل گفت: متاسفانه فعالیت های مرتبط با ابرکوه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سرو ابرکوه، اولین محفل ابرکوه شناسی در سفره خانه سنتی کومه بی بی سید با استقبال خوب برخی فعالان و دوستداران میراث شهرستان برگزار شد.

علی اکبر قیومی یکی از حاضران در این محفل گفت: متاسفانه فعالیت های مرتبط با ابرکوه شناسی (شناسایی تاریخ، فرهنگ، جغرافیا و اقتصاد منطقه) در مقایسه با برخی از دیگر شهرها ضعیف  و بی سامان است.

قیومی افزود: هدف از برگزاری این محفل، ترویج ابرکوه شناسی و کمک به ساماندهی فعالیت های مرتبط با آن به صورت ماهانه و حضور داوطلبانه در قالب یک شب نشینی دوستانه و غیر رسمی است. همچنین ضمن بالابردن دانش اعضا و علاقمندان به شهر سعی داریم در هر جلسه یک سخنرانی کلیدی و علمی با محوریت موضوعی مرتبط با تاریخ و فرهنگ شهر داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: این محفل رسمی و دولتی نیست و جلسات آتی آن با دعوت از علاقمندان در دیگر بناهای تاریخی شهر برگزار خواهد شد.

گفتنی است دیگر حاضران نیز با اشاره به ظرفیت های شایسته تاریخی فرهنگی و گردشگری ابرکوه، معرفی بیشتر و بهتر شهرستان را هم برای گردشگران و هم برای ساکنان و به ویژه نسل جدید و جوان مثبت و لازم ارزیابی کردند.