برگزاری دومین جشنواره عودنوازان رادمهر با حضور هنرمندان استانی در بندرخمیر

0
اشتراک

برگزاری دومین جشنواره عودنوازان رادمهر با حضور هنرمندان استانی در بندرخمیر

پژمان جامه‌دار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس از برگزاری دومین جشنواره عودنوازان در شهرستان بندرخمیر همزمان با ایام‌الله دهه فجر خبر داد و گفت: این جشنواره با حضور هنرمندان بندرخمیر و عودنوازان سرشناس از سراسر استان به‌منظور قدردانی و پاسداشت استاد رادمهر برگزار می‌شود.

وی برگزاری جشنواره موسیقی در هر شهرستان را موجب معرفی توانمندی‌های آن منطقه دانست و افزود: حضور پیشکسوتان موسیقی هرمزگان در این جشنواره موجب دلگرمی اصحاب این هنر و علاقمندان به این رشته در شهرستان خمیر می‌شود.

جامه‌دار با اشاره به‌وجود ظرفیت‌های مناسب در موسیقی بندرخمیر اظهار کرد: موسیقی این شهرستان با باورها و اعتقادات مردم عجین شده است به‌طوری‌که کودکان از سن طفولیت با ریتم‌ها و موسیقی محلی و بومی آشنا می‌شوند.

دبیر دومین جشنواره عودنوازی شهرستان بندرخمیر بیان داشت: این همایش با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان، انجمن موسیقی استان، شهرداری بندرخمیر و شرکت سیمان هرمزگان که همیشه حامی برنامه‌های فرهنگی این شهرستان بوده برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد:علی رادمهر استاد عود و هنرمند پرآوازه هرمزگانی در سال ۱۳۳۷ در بندرخمیر متولد شد و در بخشی از کارنامه موسیقی خود ۱۳ بار کسب مقام اول به‌عنوان آهنگساز برتر کشور، ۱۳ بار کسب مقام اول جشنواره سرود دانش آموزی و مدیریت اجرایی جشنواره‌های فراوانی دارد.

جامه‌دار از مشارکت مردمی جهت حمایت و برگزاری یادواره و تجلیل از استاد عود استان هرمزگان خبر داد و گفت: در برگزاری این جشنواره، مردم قدرشناس و فهیم بندرخمیر همچون گذشته یار و یاور ما بوده‌اند و در همه زمینه‌ها با انجمن موسیقی بندرخمیر همکاری داشته‌اند.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، این جشنواره در تاریخ ۱۳ و ۱۴ بهمن‌ ماه در سالن کانون رشد بندرخمیر برگزار خواهد شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.