تاریخ: ۱۶:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
برگزاری اولین جشنواره بازی های فکری در گرگان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از طوبی گلستان؛ اولین جشنواره بازی های فکری به همت انجمن فکری «گرین تک» با شرکت بیش از ۲۰۰ نفر از علاقه مندان بازی های فکری در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار گردید. آزاده قجر جزی مسئول برگزاری این جشنواره در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از طوبی گلستان؛ اولین جشنواره بازی های فکری به همت انجمن فکری «گرین تک» با شرکت بیش از ۲۰۰ نفر از علاقه مندان بازی های فکری در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار گردید.

آزاده قجر جزی مسئول برگزاری این جشنواره در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بازی های فکری در تقویت قوه ادراک و هوش تاثیر دارند و افرادی که بازی های فکری را به صورت روزانه به مدت چند هفته انجام می دهند به طور چشمگیری هوششان بهتر از بقیه می شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را آشنا ساختن افراد با بازی های فکری نوین عنوان کرد و گفت: در عصر حاضر که بازی های رایانه ای و مجازی در حال تسخیر فکر و روان نسل جوان هستند، توسعه بازی های فکری می توانند در تقویت قوای ذهنی موثر باشند. در ضمن در انجام این بازی ها محدویت سنی وجود ندارد و افراد با هر سنی می توانند به انجام این بازی ها مباردت کنند.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت گردی «امیرحسین مدرس» و همسرش / تصویر

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد بازی های فکری روزی جایگزین بازی های رایانه ای شوند و خانواده ها از انجام بازی های سنتی و بازی های فکری و حتی حرکتی غافل نشوند و اجازه ندهند کودکان شان بیش از حد در فضای مجازی زندگی کنند. چرا که انجام این بازی ها علاوه بر مزایای ذهنی و افزایش ضریب هوشی و توان انجام محاسبات به صورت ذهنی باعث ایجاد همدلی بیشتر در بین اعضای خانواده و فامیل نیز می شود و به نوعی در تغییر ساختار فعلی جامعه که متاثر از فضای مجازی شده است، تاثیر گذار است.

برگزاری اولین جشنواره بازی های فکری در گرگان

برگزاری اولین جشنواره بازی های فکری در گرگان

برچسب ها: