گروه: شغل
تاریخ: ۱۹:۵۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
بروکراسی ها مانع سرمایه گذاری در کشور

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛معاون پیشرفت، اشتغال و تولید و رفاه اجتماعی در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان در یاسوج عنوان کرد: روش های کارآفرینی در برنامه های پیشرفت و پرداخت تسهیلات […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛معاون پیشرفت، اشتغال و تولید و رفاه اجتماعی در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان در یاسوج عنوان کرد: روش های کارآفرینی در برنامه های پیشرفت و پرداخت تسهیلات موثر و کارساز نبوده و نیست.

وی اعمال طرح ملی اشتغال فراگیر بر کانون تولید را من جمله برنامه های کانونی دولت و مجلس برای مهار بیکاری خواند و اضافه کرد: قسمت استان کهگیلویه و بویراحمد از این حجم در فاز اول اکثر از ۲هزار حرفه هست که به تدریج اضافه خواهد گردید.

وی اضافه کرد: تنها مسیر حل مشکل بیکاری در کشور و این استان میدان دادن به قسمت خصوصی و پیشرفت سرمایه گذاری هست که این هم با مصوبه و شعار عملی نمی گردد لکن ضروری هست تمام دستگاه ها فعال گردند.

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دنبال کرد: ضروری هست تیم مخصوص ای برای پشتیبانی از سرمایه گذاران در استانداری تشکیل گردد و زمینه های سرمایه گذاری راسریعا فراهم کرد.

در این جلسه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی هم در اظهاراتی بیکاری را دغدغه و مشکل بنیادی مردم به خصوص جوانان عنوان کردند و خواستار دقت مخصوص دولت و مجلس به کهگیلویه و بویراحمد گردیدند.

زارعی اضافه کرد: دولت و مجلس ضروری هست نگاه مخصوص ای به کهگیلویه و بویراحمد برخوردار باشند و نوشتن نسخه ی واحد معالجه بیکاری برای تمام استانها توان ندارد مشکل بزرگ معرض اشتغال این استان را حل کند.

وی بی توجی به عقب ماندگی های استان، ضعف سرمایه گذاری، ناکارآمدی اداره ها و ضعف زیرساخت ها را عامل این مشکلات خواند و اضافه کرد: برای برطرف مشکا بیکاری در استان سرمایه گذاری قسمت خصوصی،حمایت پولی دولت و برطرف بروکراسی ضروری هست.