تاریخ: ۲۱:۵۵ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
بروجرد پتانسیل های خاصی برای توسعه وتوسعه دارد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا موسی خادمی روزپنجشنبه درحاشیه بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی، طرحهای درحال اجرا اضافه کرد: یکی از طرحهای ارزشمند استان و بروجرد طرح سد ابسرده هست که بیش از۳۰ درصد توسعه فیزیکی دارد. استاندارلرستان با اشاره به پیشینه طولانی بروجرد در صنعت نساجی کشور گفته بود: […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا موسی خادمی روزپنجشنبه درحاشیه بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی، طرحهای درحال اجرا اضافه کرد: یکی از طرحهای ارزشمند استان و بروجرد طرح سد ابسرده هست که بیش از۳۰ درصد توسعه فیزیکی دارد.

استاندارلرستان با اشاره به پیشینه طولانی بروجرد در صنعت نساجی کشور گفته بود: واحد رنگرزی این کارخانه با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی احداث و اماده بهره برداری هست که نیازبه حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبارسرمایه در گردش دارد که به زودی به این واحد نیز تعلق داده خواهد گردید.

وی با اشاره به بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی آیت الله بروجردی عنوان کرد: این بیمارستان بیش از۹۰ درصد توسعه فیزیکی داشته هست که کوشش داریم به طورکامل دردهه فجر به بهره برداری برسد.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه توزیع دکتر درسطح جایگاه ها معالجهی وبیمارستان های استان طبق جمعیت و احتیاج شهروندان انجام می گردد، عنوان کرد: برای تهیه نیروی متخصص بیمارستان آیت الله العظمی بروجردی دنبال کنندهی هایی با وزارت خانه در حال انجام هست.

خادمی با اشاره به طرح سد شهید بروجردی گفته بود:این سد به عللی اعتبارات آن مسدود شده بود که با رایزنی های انجام شده اعتبارمورد احتیاج آن ازسال آینده جاری خواهد گردید ونیازشهرستان بروجرد به مراجع آبی پیوسته را برای صنعت و کشاورزی مرتفع خواهد کرد.
وی علاوه بر این دربازدید ازواحد تولیدی سیلیکون متال بروجرد دراشترینان اظهارکرد: این طرح تا هم حالا اکثر از ۴۰ درصد توسعه فیزیکی داشته هست و حجم مطلوبی برای ایجاد شهرک صنعتی سیلیکون متال در این شهرستان می باشد.

وی عنوان کرد: شهرستان بروجرد از یک بافت تاریخی ارزشمند برخورداراست که احتیاج به یک برنامه ریزی جدی دارد، یکی از با اهمیت ترین منزل های تاریخی بروجرد بیت آیت الله بروجردی هست که افتخار شیعیان هست.
وی تاکید کرد: پژوهش ها آزاد سازی حریم بیت آیت الله بروجردی به زودی انجام خواهد گردید و مجالی برای بازدید گردشگران درونی وخارجی و گردشگران دینی می باشد.

این مطلبو از دست ندید!  ۲۹ اسفند منتشر شود// زبان ایگوانا الگوی ساخت بازوی رباتیک شد+ فیلم

ریاست دانشگاه علوم دکتری لرستان عنوان کرد: بیمارستان آیت الله العظمی بروجردی حدود ۱۰ سال پیش کلنگ خانمی شده وهم حالا ۹۵ درصد امکانات آن انتصاب شده هست و دهه فجر سال کنونی به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفته بود: تا کنون۲۵۰ میلیارد ریال امکانات دراین بیمارستان انتصاب شده ولی برای سایرتجهیزات تقاضای ۲۵۰ میلیارد ریال نیز داده شده هست.
ریاست دانشگاه علوم دکتری لرستان اضافه کرد: ۱۱ آذرماه جاری کارتست بیمارستان با جابه جایی قسمت درونی بیمارستان امام خمینی(ره) بروجرد به این بیمارستان انجام خواهد گردید و فعالیت آن با ۴۰۰ نیروی معالجهی و۴۵نیروی خدماتی شروع می گردد.
ساکی دنبال کرد: با دقت به زلزله های موخر بروجرد و مشکلات بیمارستان های فعلی به زودی قسمت درونی بیمارستان چمران به این بیمارستان تازه جابه جایی داده می گردد تا مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به توزیع دکتر درشهرستان بروجرد اضافه کرد: توزیع دکتر طبق جمعیت صورت می گیرد و تقریبا یک چهارم پزشکان استان در بروجرد می باشند.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بروجرد دکتر متخصص قلب خانم ها وجود ندارد و این یک نیازجدی برای شهرستان هست.
عباس گودرزی گفته بود: برای بیمارستان آیت الله بروجردی ضروری هست سهمیه اختصاصیی درنظرگرفته گردد چون تابلوی این بیمارستان فوق مهارتی هست.

۷۲۷۳/۷۱۹۰ خبرنگار: علیرضا سلیمانی روزبهانی ** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدی