گروه: تور
تاریخ: ۱۴:۲۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
برنامه ویژه کنیا برای تقویت گردشگری حلال

گردشگری حلال” alt=”برنامه ویژه کنیا برای تقویت گردشگری حلال” style=”border: medium none;” width=”543″ height=”362″>
رایزنی فرهنگی ایران در کنیا در خبری به خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) اعلام کرد: دولت کنیا تصمیم گرفته است که یک برنامه با عنوان توریسم و گردشگری حلال را که از ابتدا تا انتها بر اساس موازین شرع اسلامی عمل می‌کند، به مرحله اجرا بگذارد.
هدف از این طرح جذب گردشگران مسلمان بیشتر و ایجاد انگیزه در جوامع اسلامی برای انتخاب این کشور به عنوان یک هدف توریستی و گردشگری است و کنیا قصد دارد در انجام این امر منحصر به فرد باشد.
وزیر توریسم و گردشگری کنیا گفت: دولت در توسعه تور حلال همه جوانب به ویژه چارچوب قانونی و نهادهای اجرایی آن را مورد مطالعه قرار داده و در نظر گرفته است.
وی گفت: در ابتدای شروع به کار دولت اقدامات قانونی و نهادهای اجرایی این برنامه تعریف نشده بود و به همین دلیل ما سالانه بخش اعظم توریست‌های خود را از دست می‌دادیم لکن اکنون به منظور جلب بیشتر توریست به ویژه از کشورهای عربی از مؤسسات بخش خصوصی و کلیدی در این کار خواسته‌ایم با ارائه آموزش‌های لازم، تأسیس هتل‌های اسلامی با استخرهای جداگانه برای مردان و زنان، فراهم‌کردن امکان اقامه نماز و مسجد و غذاهای حلال، منع رفتارهای غیر اسلامی، منع استفاده از الکل و مشروبات غیر حلال این امکان را برای جذب توریست از سراسر جهان فراهم کنیم.

برچسب ها: , , ,