گروه: زنان
تاریخ: ۲۱:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۸
برنامه های گرامیداشت هفته حجاب و عفاف در اصلاندوز اعلام شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از به نقل از ارس تبار،پیش از ظهر امروز یکشنبه با حضور امام جمعه و مسئولان اصلاندوز کمیته گردهمایی دهها هزار نفری زنان و تعامل و هماهنگی برنامه های هفته حجاب و عفاف از سوی بسیج خواهران در دفتر امام […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از به نقل از ارس تبار،پیش از ظهر امروز یکشنبه با حضور امام جمعه و مسئولان اصلاندوز کمیته گردهمایی دهها هزار نفری زنان و تعامل و هماهنگی برنامه های هفته حجاب و عفاف از سوی بسیج خواهران در دفتر امام جمعه این شهر تشکیل شد.

 سرهنگ محرم بنیادی فرمانده ناحیه عشایری در این نشست ضمن خیر مقدم گویی و اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه از برگزاری بیش از ۲۰ عنوان برنامه در طول هفته گرامیداشت حجاب و عفاف در منطقه اصلاندوز خبر داد و گفت:برگزاری این برنامه ها از شنبه ۱۷ تیرماه آغاز و تا جمعه ۲۳ تیرماه امسال ادامه خواهد داشت.

وی از گردهمایی با شکوه دهها هزار نفری زنان در هفته حجاب و عفاف خبر داد و گفت:این گردهمایی همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولان شهر و بانوان و خواهران بسیجی ساعت ۱۱صبح چهارشنبه ۲۱ تیرماه امسال از مقابل بخشداری آغاز و تا میدان نماز این شهر ادامه خواهد یافت.

فرمانده ناحیه عشایری از کلیه زنان و دختران منطقه و مسئولان و خانواده های آنان خواست در این گردهمایی حضور گسترده و دشمن شکن داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده امام جمعه اصلاندوز نیز در این نشست گفت:حجاب و عفاف یعنی چهارچوب و معیارهای اسلامی را مراعات کردن است چه از طرف آقایان و چه از طرف خانمها.

وی با بیان اینکه مساله پوشش زن در خلقت او قرار داده شده است افزود:دشمنان بدنبال ضربه زدن به نظام و اسلام از طریق حجاب زنان و دختران است اما زنان و دختران ایرانی با بصیرت و آگاهی نقشه های شوم دشمنان را خنثی ساخته و خواهند ساخت.

امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه باید همه مسئولان و تمام اقشار مختلف مردم دست به دست هم دهیم تا اهمیت حجاب و عفاف را در بین خانواده ها و جامعه بسط و گسترش دهیم افزود:اکثر گرفتاریها و طلاق در جامعه بخصوص شهر اصلاندوز همین بدحجابی و بی عفتی است.

حجت الاسلام اسدزاده با بیان اینکه امر به معروف و نهی ازمنکر یکی از فروع دین و از واجبات هست و باید در این زمینه بر اهمیت ترویج آن در جامعه تلاس کنیم از مسئولان و خانواده ها خواست در تربیت فرزندان و حجاب و عفاف آنان دقت کنند تا خدای ناکرده به ناهنجاریها و ناملایمات گرفتار نشوند.

وی چادر را نماد ملی ایرانیان دانست و بر حفظ حجاب با توجه به سفارش ائمه اطهار(ع) و عمل به وصیت نامه شهدا تاکید کرد.

ملیحه نوایی فرمانده بسیج خواهران ناحیه عشایری نیز در این نشست با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف در طول هفته حجاب و عفاف گفت:فضاسازی شهر با تهیه بنر و پلاکارد،اجرای حلقه سرگروه،ارسال پیامک در خصوص هفته حجاب و عفاف،راه اندازی کارگروههای تخصصی مجامع شهرستانی،برگزاری مسابقه تفنگ بادی،گردهمایی دهها هزار نفری زنان ،برگزاری جلسات سبک زندگی در پرتو فرمایشات مقام معظم رهبری،کارگاه افزایش جمعیت در قالب اردوی یکروزه جهادی،برگزاری کارگاه مهارت های زندگی برای دختران جوان و برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف از برنامه هایی است که در این هفته برگزار می شود.