گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۶:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج از ۱۰ مهرماه

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ مدیر فرودگاه یاسوج از برقراری پروازهای این فرودگاه تایک هفته آینده خبرداد و گفت:پروازهای فرودگاه یاسوج به دلیل اجرای طرح توسعه باند پروازی و روکش آسفالت از اول تیرماه امسال تعطیل شده بود که این پرواز‌ها ۱۰ مهرماه جاری برقرار […]

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ مدیر فرودگاه یاسوج از برقراری پروازهای این فرودگاه تایک هفته آینده خبرداد و گفت:پروازهای فرودگاه یاسوج به دلیل اجرای طرح توسعه باند پروازی و روکش آسفالت از اول تیرماه امسال تعطیل شده بود که این پرواز‌ها ۱۰ مهرماه جاری برقرار می‌شود.

علی محسنیان افزود : پرواز رفت از تهران به یاسوج ساعت ۵ و ۵ دقیقه صبح و پرواز یاسوج به تهران ساعت ۷ و ۲۵ دقیقه انجام خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه یاسوج ااضافه کرد: در مرحله نخست این طرح ۲ هزار متر مربع از باند ۳۱ فرودگاه یاسوج بهسازی شد و تا پایان مهرماه جاری نیز در بخش دوم این طرح ، همه ۳۲۰۰ متر باند این فرودگاه بهسازی و آماده بهره برداری خواهد شد.

علی محسنیان با اشاره به اینکه طرح طولانی کردن باند فرودگاه یاسوج هم‌اکنون ۹۵ درصد پیشرفت کاری دارد افزود: این طرح در ۲ مرحله تعریف شده که مرحله نخست آن (بهسازی سطوح پروازی) بهره‌برداری شده است.

محسنیان مرحله دوم این طرح را طولانی کردن باند فرودگاه به طول ۶۰۰ متر عنوان کرد و گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده مرحله دوم این طرح ۱۰ مهرماه بهره‌برداری می‌شود.

وی ادامه داد: طول باند فعلی فرودگاه یاسوج ۲ هزار و ۶۰۰ متر است که با این شرایط امکان تنها نشست و برخاست برای هواپیماهای کوچک امکان‌پذیر است.

محسنیان اضافه کرد: با افزایش طول باند فرودگاه یاسوج به طول ۶۰۰ متر امکان نشست و برخاست هواپیماهای تا رده بدنه متوسط از جمله فوکر ۱۰۰ و ایرباس ۳۲۰ فراهم می‌شود.

مدیر فرودگاه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون پروازهای این فرودگاه توسط شرکت هواپیمایی آسمان با هواپیمای ATR۷۲ به مقصد تهران و بالعکس انجام می‌شود.

دیگر فرودگاه استان در شهر دوگنبدان قرار دارد که اختصاصی شرکت نفت گچساران است.