تاریخ: ۱۵:۳۲ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا)، اخرین گزارش جهانی پایتخت‌های برتر دریایی جهان (Menon) که از سوی شرکت مشاوره اقتصادی Menon در نروژ منتشر شد، در هفته دریانوردی سنگاپور کسب جایگاه نخست این کشور بین پایتخت‌های دریایی جهان را اعلام کرد. این پایتخت دریایی برتر توانست در […]

برترین پایتخت های دریایی جهان اعلام شدبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا)، اخرین گزارش جهانی پایتخت‌های برتر دریایی جهان (Menon) که از سوی شرکت مشاوره اقتصادی Menon در نروژ منتشر شد، در هفته دریانوردی سنگاپور کسب جایگاه نخست این کشور بین پایتخت‌های دریایی جهان را اعلام کرد. این پایتخت دریایی برتر توانست در بخش تکنولوژی دریایی و بخش مالی و قانون به ترتیب جایگاه سوم و چهارم را به خود اختصاص دهد.
پس از سنگاپور، هامبورگ، اسلو (نروژ)، شانگهای و لندن به ترتیب جایگاه دوم تا پنجم پایتخت هایی دریایی را از آن خود کردند.
گزارش Menon یک گزارش قابل قبول از پایتخت‌های دریایی در سراسر جهان است که ۲۵ شاخص برای تعیین کشور برتر دارد و نتیجه مطالعات آن از سوی بیش از ۲۵۰ متخصص در قاره‌های جهان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
مدیر اجرایی سازمان بنادر و دریانوردی سنگاپور (MPA) گفت: برای کسب این رتبه در صنعت بین المللی دریانوردی بسیار مفتخریم. کسب این رتبه وظیفه ما را در تبدیل سنگاپور به هاب جهانی دریانوردی سخت‌تر می‌کند. از تمامی شرکا و سهامداران خود که قدم به قدم در مسیر رشد و پیشرفت جایگاه سنگاپور در صنعت دریانوردی همراه ما بودند صمیمانه سپاسگزارم.
در گزارش Menon ضمن اشاره به جایگاه سنگاپور آمده است: این کشور به موجب گستردگی فعالیت‌های دریایی قادر به تبدیل شدن به هاب بین المللی دریانوردی است و پیش بینی متخصصان و کارشناسان دریانوردی حاکی از کسب رتبه نخست این کشور طی پنج سال آینده به عنوان پایتخت برتر دریایی است.
بخش ساحلی سنگاپور در بخش کشتیرانی، بنادر و لجستیک به موجب برخورداری از موقعیت استراتژیک جغرافیایی، واقع شدن در مرکز مدیریت تجاری و عنوان داری دومین بندر بزرگ جهان توانست کسب جایگاه نخست برای سنگاپور را تسهیل کند.
افزون بر آن، پیشرفت در امور تجاری و برخورداری از جاذبه‌های دریایی در کسب عنوان نخستین پایتخت دریایی کمک شایانی به این کشور کرد.
آنچه به عنوان مهمترین عنصر موجب کسب جایگاه نخست از سوی سنگاپور شد سیاست استراتژیکیِ طولانی مدت این کشور و همکاری قدرتمند دولت با صنعت دریانوردی بود.
با مدیریت نقشه تحول صنعت حمل و نقل دریایی (ITM) و همکاری با سهامداران این صنعت، استفاده از نوآوری‌ها و تجهیز نیروهای کار محلی در اولویت قرار می‌گیرند.
شایان ذکر است، سنگاپور در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ میلادی نیز توانست نخستین جایگاه پایتخت برتر دریایی را از آن خود کند.

امضاء قرارداد بندری میان کشتیرانی فرانسه و بنادر هند

کشتیرانی CMA CGM فرانسه و بنادر آدانی هند، قرارداد سرمایه گذاری مشترک برای فعالیت در ترمینال جدید بندر Mundra هند را به امضا رساندند.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل مانا کشتیرانی CMA CGM فرانسه و منطقه ویژه اقتصادی بنادر آدانی هند APSEZ قرارداد سرمایه گذاری مشترک برای فعالیت در ترمینال کانتینری جدید CT۴ بندر Mundra را به مدت ۱۵ سال امضا کردند.
بر اساس مفاد قرارداد، زمان در نظر گرفته شده تا ده سال دیگر نیز قابلیت تمدید دارد.
این گزارش در ادامه با اشاره به اینکه طرفین، پروژه تکمیل بندر CT۴ را سه ماه جلوتر از زمان مقرر به پایان رساندند، نوشت: با اجرای این پروژه، بندر Mundra تبدیل به بزرگترین بندر کانتینری در هند خواهد شد.
علاوه بر این، CT۴ تن‌ها ترمینال کانتینری در ساحل غربی هند خواهد بود، جایی که بزرگترین کشتی‌های کانتینری امکان پهلوگیری دارند.
مدیر عامل بندر APSEZ در این باره گفت: شراکت استراتژیک با سومین کشتیرانی بزرگ دنیا در تجارت کانتینری ترمینال، ارزش چشم گیری را برای بندر Mundra به همراه خواه داشت.
CT۴ با برخورداری از جرثقیل‌های اسکله‌ای که قادر به حمل شناور‌های با ظرفیت ۱۸ هزار TEU هستند، ظرفیت جابجایی یک میلیون و سیصد TEU در سال را دارد.
علاوه بر این، ترمینال مذکور با مساحت بیش از ۲۷ هکتار، اسکله‌ای به طول ۶۵۰ متر و آبخور ۱۶. ۵ متر را در اختیار دارد.
با سرمایه گذاری جدید، یک ترمینال جدید به ۲۷ ترمینال کانتینری موجود در پروتفولیوی بزرگترین کشتیرانی فرانسه، افزوده خواهد شد.

این مطلبو از دست ندید!  عرفان اسلامی؛ داعی صلح و مانع افراط گرایی دینی/ پنج رکن ریاضت عرفانی از منظر قرآن

کشتیرانی مرسک قیمت خرید هامبورگ را اعلام کرد

کشتیرانی مرسک دانمارک قیمت خرید کشتیرانی هامبورگ سود آلمان را چهار میلیارد و سی میلیون دلار اعلام کرد.
کشتیرانی هامبورگ سود آلمان بخشی از شرکت Dr. August Oetker است.
رئیس گروه کشتیرانی مرسک دانمارک “S?ren Skou” با اشاره به اینکه یک گام قاطع را به سمت آینده مشترک مرسک و هامبورگ سود برداشتیم، تاکید کرد: هامبورگ سود یک شرکت با مدیریت خوب و برخوردار از برندهای قوی و جهانی است.
وی در ادامه افزود: ما هم افزایی پیش بینی شده را تایید می‌کنیم و معتقد هستیم که طرح ما برای به حداکثر رساندن ابقای مشتری در مسیر درست رو به جلو قرار دارد، بدون تردید، مرسک و هامبورگ سود با یکدیگر می‌توانند محصولات رقابتی جدید را به نفع مشتریان توسعه دهند و از هم افزایی عملیاتی بهره‌مند شوند.
رئیس هیئت مشاوره‌ای Dr. August Oetker در این باره گفت: این اطمینان وجود دارد، گروه کشتیرانی مرسک به عنوان یک شریک اقتصادی قوی، کشتیرانی آلمان را به سوی آینده هدایت خواهد کرد و کارمندان هامبورگ سود را با آغوش باز خود خواهد پذیرفت.
کشتیرانی هامبورگ سود به عنوان خط سرویس دهی پیشتاز در مسیرهای تجاری شمال- جنوب شناخته می‌شود و ناوگانی با ۱۳۰ فروند کشتی کانتینری به ظرفیت کانتینری ۶۲۵ هزار TEU را در اختیار دارد.
علاوه بر این، پنج هزار و ۹۶۰ کارمند متعلق به کشتیرانی مذکور در بیش از ۲۵۰ دفتر در سراسر جهان مشغول به کار هستند.
با الحاق کشتیرانی هامبورگ سود آلمان به کشتیرانی مرسک دانمارک، تعداد شناورهای کشتیرانی ناوگان مرسک به ۷۴۱ فروند شناور با میانگین سنی ۸. ۷ سال، افزایش خواهد یافت، علاوه بر این، بزرگترین کشتیرانی کانتینری دنیا با ظرفیت کانتینری تقریبا ۳. ۸ میلیون TEU در حدود ۱۸. ۶ درصد از سهام ظرفیت کلی ناوگان جهان را به خود اختصاص خواهد داد.