گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۲۶ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
بدهی ۱۶ میلیون دلاری خطوط هوایی ایران به فرودگاه نجف

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،به نقل از انجمن شرکت های هواپیمایی ایران، مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران در مورد احتمال کاهش مسافران اربعین که از طریق حمل‌ و نقل هوایی، عازم زیارت عتبات عالیات خواهند شد، با توجه به افزایش ۶۰‌ درصدی بلیت گفت: […]

بدهی ۱۶ میلیون دلاری خطوط هوایی ایران به فرودگاه نجفبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،به نقل از انجمن شرکت های هواپیمایی ایران، مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران در مورد احتمال کاهش مسافران اربعین که از طریق حمل‌ و نقل هوایی، عازم زیارت عتبات عالیات خواهند شد، با توجه به افزایش ۶۰‌ درصدی بلیت گفت: در حال حاضر نمی‌توان در این ارتباط اظهارنظری کرد و این در حالیست که از اوائل سال ۹۷ شاهد کاهش سفرهای هوایی به‌ طور کلی بوده‌ایم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان این‌که در سال ۹۶ حدود ۱۰۶ هزار نفر با هواپیما عازم عتبات شده‌اند، گفته بود: در ایام اربعین در هر دو پرواز، تنها یک پرواز برای شرکت هواپیمایی توجیه اقتصادی دارد.

اسعدی سامانی به مشکلات ایرلاین‌ها در فرودگاه‌های عراق اشاره نمود و گفت: جدیدا اقدام تازه ای در فرودگاه‌های عراق دربردارنده فرودگاه بغداد و نجف انجام شده است مبنی بر افزایش خدمات فرودگاهی که موجب افزایش هزینه شرکت‌های هواپیمایی شده است.

این مطلبو از دست ندید!  عکس/ همراهی شهردار ارومیه با مردم برای مسابقه والیبال

وی در جواب به اینکه آیا هم‌چنان ایرلاین‌ها ایرانی به فرودگاه‌های عراق بدهکار می باشند توضیح داد: در حال حاضر نیز شرکت‌های هواپیمایی ما حدود ۱۶‌میلیون دلار به فرودگاه نجف بدهکار می باشند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: ایرلاین‌ها برای تسویه بدهی خود به فرودگاه نجف پیگیر می باشند تا بتوانند از بانک مرکزی ارز دریافت کنند. هم‌اکنون بعضی از ایرلاین‌ها به سبب اینکه نتوانسته‌اند بدهی خود را تسویه کنند در فرودگاه نجف با محدودیت‌هایی رو به رو شده‌اند.