گروه: زنان
تاریخ: ۲۲:۴۵ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
بخش گمشده نخستین رمان جهان در ژاپن پیدا شد

خبرآنلاین: قدیمی‌ترین نسخه دست‌نویس بخشی از رمان ژاپنی قرن یازدهمی «داستان گن‌جی»؛ که از آن با عنوان نخستین رمان جهان یاد می‌شود، در خانه‌ای در توکیو پیدا شد. مالکان این خانه خانواده‌ای با ریشه‌های فئودالی در ژاپن هستند. «داستان گن‌جی» حوالی سال ۱۰۱۰ میلادی به قلم یک زن به نام موراساکی شیکیبو نوشته شد. این […]

خبرآنلاین: قدیمی‌ترین نسخه دست‌نویس بخشی از رمان ژاپنی قرن یازدهمی «داستان گن‌جی»؛ که از آن با عنوان نخستین رمان جهان یاد می‌شود، در خانه‌ای در توکیو پیدا شد. مالکان این خانه خانواده‌ای با ریشه‌های فئودالی در ژاپن هستند.

«داستان گن‌جی» حوالی سال ۱۰۱۰ میلادی به قلم یک زن به نام موراساکی شیکیبو نوشته شد. این رمان درباره گن‌جی پسر امپراطور است. دست‌نوشته اصلی این داستان دیگر وجود ندارد و قدیمی‌ترین نسخه آن مربوط به سال ۱۲۴۱ میلادی و حاصل کار شاعری به نام تایکا است.

بخش گمشده نخستین رمان جهان در ژاپن پیدا شد

نسخه دست‌نویس پیدا شده از فصل پنجم «داستان گن‌جی» متعلق به نسخه تایکا است. تا پیش از این فقط ۴ فصل از ۵۴ فصل داستان از نسخه تایکا وجود داشت.

در نوشته‌های قدیمی مثل «داستان گن‌جی» یافتن نسخه‌های قدیمی‌تر که عمرشان نزدیک به خلق اثر اصلی باشد، کار پژوهشگران را ساده‌تر می‌کند. محققان تا پیش از این از نسخه‌ای استفاده می‌کردند که ۲۵۰ سال پس از خلق داستان اصلی نوشته شده بود.

این مطلبو از دست ندید!  مراسم آغاز سال تحصیلی با حضور رئیس جمهور و بدون حضور تشکل‌های دانشجویی / آقایان هویت دانشگاه را به جریانات سیاسی فروخته‌اند