تاریخ: ۱۶:۳۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
بخش نخست اعتبارات بازسازی مناطق سیل زده آذربایجان اختصاص یافت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود پزشکیان یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از مناطق سیل زده شهرستان های آذرشهر و عجب شیر به همراه هیئتی از مسئولان محلی گفت: در جلسه فرمانداری شهرستان آذرشهر، در تماس تلفنی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، از تخصیص […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود پزشکیان یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از مناطق سیل زده شهرستان های آذرشهر و عجب شیر به همراه هیئتی از مسئولان محلی گفت: در جلسه فرمانداری شهرستان آذرشهر، در تماس تلفنی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، از تخصیص بخش نخست اعتبارات جبران خسارات مناطق سیل زده مطلع شدیم.

وی با بیان اینکه تمام مسئولان و نمایندگان مردم برای بازسازی و جبران خسارات مالی مناطق سیل زده همت خواهند کرد، با اظهار تاسف از وقوع اینگونه حوادث در کشور تاکید کرد:: برخی در هر سانحه دنبال مقصر گشته و در نهایت هم از روی ماجرا به راحتی عبور می کنند در حالیکه اصول مدیریت حکم می کند از هر حادثه درس گرفته و اقدامات لازم را برای جلوگیری از تکرار آن انجام دهیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مدیریت نوین جهان، به دنبال مقصر نمی گردند بلکه با کشف مشکل، راه را برای تکرار آن بسته و از وقوع چنین حوادثی جلوگیری می کنند و امروزه در اغلب کشورهای توسعه یافته، حوادث طبیعی قابل پیش بینی و پیشگیری هستند درحالیکه این مهم در کشور ما مغفول مانده است.

وی با تاکید بر لزوم تامین منابع مالی برای خرید تجهیزات مورد نظر گفت: در این خصوص نباید به دنبال حساب و کتاب هزینه بود چراکه می توان با هزینه ای ۲۰ میلیاردی برای خرید تجهیزات مورد نیاز، جلوی خسارات ۲۰۰ میلیاردی را گرفت.

پزشکیان تامین سیستم های دقیق پیش بینی، مونیتورینگ و تجهیزات مدرن هشدار و ارتباط تصویری با مناطق بحران زده را از نیازهای فوری در کشور خواند و افزود: وقتی اغلب مناطق کشور با بحران های طبیعی دست به گریبانند، باید برنامه ای ویژه برای تجهیز ستادهای بحران به تجهیزات روز جهان صورت گیرد.

اهمیت تقسیم وظایف دستگاه های مختلف برای مداخله در بحران

وی پیش بینی، مقاوم سازی، پاسخگویی و جبران خسارات در اسرع وقت را اصول مهم مواجهه با حوادث غیرمترقبه عنوان کرد و اظهار داشت: به نظر می رسد لازم است تا برنامه ای منظم برای تقسیم وظایف دستگاه های مختلف برای مداخله در بحران صورت گیرد.

پزشکیان با تاکید بر زحمات شبانه روزی ارگان های مختلف مانند ارتش، سپاه، پلیس، فرمانداری ها، هلال احمر، آب و برق و گاز و مخابرات در امدادرسانی در سیل اخیر گفت: به نظر می رسد لازم است در مواقع بحرانی، هماهنگی و تقسیم وظایف بین ارگان های مختلف دقیق تر بوده و به جای دفاع بی مورد و نیز تخریب غیرمنصفانه، از حوادث مختلف عبرت گرفت.

تاکید بر لزوم تسریع بازسازی روستای چنار

پزشکیان همچنین در بازدید از روستای چنار عجب شیر، به عنوان یکی از کانون های سیل اخیر در آذربایجان شرقی، اظهار داشت: باید عملیات بازسازی و جبران خسارات سیل زدگان در اسرع وقت انجام گیرد.

وی تاکید کرد: با سفرهای متعدد و حضور در این مناطق، بر روند بازسازی نظارت و پیگیری های لازم را انجام می دهد.

نایب رئیس مجلس همچنین بر انجام اقدامات لازم برای اشتغال افراد بیکار شده، سرپرستی ایتام و قشر محروم مناطق سیل زده تاکید کرد و گفت: بر اساس قول رئیس جمهور محترم، تمام خانه های ویران شده در سیل اخیر به صورت رایگان توسط دولت بازسازی و تحویل سیل زدگان می شود.

این مطلبو از دست ندید!  به چه سبب شناخت الهی مشروط به شناخت «حجّت الهی» در زمین است؟ +معرفی راه های شناخت پروردگار
برچسب ها: , , ,