تاریخ: ۱۵:۴۸ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
بجنورد| اقدامات بی‌برنامه خسارات جبران ناپذیری را به منابع طبیعی وارد کرده است

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد امروز در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، اظهار داشت: اسلام برای آب و زمین اهمیت ویژه‌ای قائل شده است و در برخی روایان آمده […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد امروز در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، اظهار داشت: اسلام برای آب و زمین اهمیت ویژه‌ای قائل شده است و در برخی روایان آمده است که طبیعت مادر شماست و این بدان معناست؛ همان‌گونه که به مادرتان عشق می‌ورزید، به زمین هم بی‌رحمی نکنید و از آن مراقبت و محافظت کنید.

۹۶ درصد از عرصه‌های منابع طبیعی استان سمنان سنددار شد۹۶ درصد از عرصه‌های منابع طبیعی استان سمنان سنددار شدآتش‌سوزی در منابع طبیعی استان کرمانشاه ۸۲ درصد کاهش یافت

امام‌جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: بی‌برنامگی‌های دوران‌های قبل باعث شده است تا طبیعت مورد خشونت انسان‌ها قرار گیرد و نعمت‌های خدادادی به‌واسطه آن از بین بروند ولی در حال حاضر با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده بسیاری از موانع برای حفظ طبیعت از بین رفته و رفع شده است.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده اکنون بسیاری از منابع طبیعی در حال احیاء و بازسازی است و یکی از مهم‌ترین دلایل آن مشارکت مردم در این امر است. مسئولان باید مردم را برای حفظ منابع طبیعی و مراقبت از آب‌وخاک و ارضی ملی به رقابت دعوت کنند که در این صورت هزینه‌های دولت کم و بهره‌مندی مردم از منابع خدادادی زیاد خواهد شد.

این مطلبو از دست ندید!  کتابت اسما‌ء الله در «مشق بندگی»

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: تشکیل شرکت‌های تعاونی برای بهره‌برداری و حفظ منابع طبیعی از اقدام‌های بسیار خوبی است که در این سال‌ها در مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری رخ‌داده است و این امر می‌تواند موجب رشد و توسعه اقتصادی منطقه شود.

نماینده ولی‌فقیه ضمن تقدیر از اقدامات منابع طبیعی و آبخیزداری استان، تأکید کرد: در تولید و توزیع و مصرف باید مدیریت و برنامه‌ریزی شود تا جامعه به استقلال و خودکفایی برسد. تولید در تربیت و تهذیب نفس و رشد روح و روان انسان تأثیرگذار است و باید مسئولان در این امر برنامه‌ریزی داشته باشند تا ذائقه مردم به‌وسیله تولیدات خودشان شیرین شود.