تاریخ: ۱۴:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
با پرورش هسته طلایی درون خود، موفقیت را در آغوش خواهید گرفت

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از برنا از اصفهان، وی با بیان اینکه هر شخص درون خود دارای هسته ای طلایی است، افزود: در هر زمینه ای که دارای استعداد و علاقه هستید آن مورد هسته طلایی درون شما محسوب می شود و اگر پرورش یابد، زندگی شما جذاب شده و به موفقیت […]

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از برنا از اصفهان، وی با بیان اینکه هر شخص درون خود دارای هسته ای طلایی است، افزود: در هر زمینه ای که دارای استعداد و علاقه هستید آن مورد هسته طلایی درون شما محسوب می شود و اگر پرورش یابد، زندگی شما جذاب شده و به موفقیت می رسید.

هندی در ادامه یکی از ویژگی های رهبر خوب برای مدیریت یک شرکت بزرگ را آگاهی از اهداف آینده و برنامه ریزی برای آن ذکر کرد.

این اسطوره جهانی مدیریت در ادامه افزود: به زودی رایانه هایی که حاوی طیف وسیعی از اطلاعات هستند، هر چه مکررا اتفاق می افتد را سریع تر از انسان ها به ثمر خواهند رساند.

هندی گفت: خبر ناخوشایندی نیز در راه است و آن اینکه روال قدرت در جوامع ما در حال به هم ریختن بوده و واسطه ها در همه بخش ها اعم از تجارت، اجتماع و … در حال ناپدید شدن هستند.

وی تصریح کرد: متاسفانه میانگین سنی افرادی که اخبار گوش می دهند به ۶۷ سال رسیده و این امری خطرناک است زیرا افراد تنها اخباری که برایشان خوشایند است را از طریق شبکه های مجازی گوش داده و نظرات مخالف و دلایل آن را نمی شنوند.

هندی گفت: در این حالت اطلاعات درست از کنار انسان ها عبور کرده در صورتی که آنها را نشنیده اند.

این متفکر سرشناس مدیریت، با بیان اینکه در آینده ای نزدیک مشاغلی چون مترجمی و بانکداری نیز از بین خواهند رفت، افزود: دنیا در حال تغییر است و شما با یک سازمان me.com می توانید نویسنده، بانکدار و تاجر خود باشید و در این حالت با استفاده از اینترنت واسطه ها را حذف کرده و گوگل، فیس بوک و… می توانند افراد را به هم ارتباط دهند.

وی با اظهار خوشبینی نسبت به آینده گفت: در عصری که در آن افراد با هر کس که می خواهند می توانند ارتباط داشته باشند، پتانسیل مطلوبی برای ایجاد تجارت های جدید وجود خواهد داشت.

این مطلبو از دست ندید!  تاکید IUCN بر گسترش "شهرهای سبز"

این متفکر حوزه مدیریت گفت: اگر سازمان را یک کرم ابریشم تصور کنیم، هشتاد درصد کارکنانی که در بدنه‌ این سازمان فعالیت می کنند به دلیل اینکه فقط مجری دستورات مافوق خود هستند از شغل خود ناراضی‌اند اما اگر افراد در سر کرم ابریشم قرار بگیرند و به دنبال پیدا کردن غذا باشند، آنگاه دارای هدفی هستند و با اتفاقات سازمان درگیر خواهند شد.

هندی ضمن بیان اینکه مسیر بالندگی این کرم ابریشم در نهایت به پروانه شدن ختم می شود، تصریح کرد: در حال حاضر ما در عصر اقتصاد پروانه‌ای هستیم و آنگاه که این کرم به پروانه بدل شود، تجارت‌های متفاوتی به وجود می‌آید.

وی افزود: در نهایت سازمان هایی که برای کارمندان خود احترام قایل بوده و برای آنها حقوقی در نظر می گیرند، موفق خواهند بود.

وی در ادامه با اشاره به نظریه «منحنی دوم »خود گفت: انسان ها تمام تلاش خود را صرف رسیدن به نقطه اوج می کنند در صورتی که بر اساس نظریه منحنی دوم، برای جلوگیری از رسیدن به سراشیبی و زوال باید در زمانی که در نقطه اوج هستید، مسیر منحنی را به سمت دیگری تغییر دهید.

وی با بیان اینکه اوضاع در حال تغییر است و شیوه‌ کار کردن ما نیز طبعا دچار تغییر می‌شود، تصریح کرد: در عصر دیجیتال خواه ناخواه باید پذیرای روند تغییرات باشیم.

 در ابتدای این سمینار نیز امیر کشانی، رییس کمیسیون آموزش گفت: کمیسیون آموزش و معاونت جوانان اتاق بازرگانی اصفهان با بهره مندی از اساتید مجرب سعی در ارتقاء سطح آموزشی اتاق بازرگانی و شهر اصفهان دارد.

وی با بیان اینکه دنیای آینده با امروز قابل مقایسه نخواهد بود، افزود: امیدواریم بتوانیم تغییرات پیش رو را با حضور اساتید حاذق به خوبی پیش بینی نموده و خود را برای آن آماده کنیم.

این همایش که به همت کمیسیون آموزش، پژوهش و توانمندسازی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، با استقبال چشمگیری از سوی اعضای اتاق بازرگانی همراه بود.

 

 

برچسب ها: ,