گروه: شغل
تاریخ: ۰:۱۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

امام جمعه موقت تهران راه حل مشکلات کشور را دوری از روحیه لوکس گری و توجه به تمام اقشار جامعه عنوان نمود.به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با اشاره به فتنه ۹۶ ابراز داشت: فتنه را آرزو کنید زیرا که […]

امام جمعه موقت تهران راه حل مشکلات کشور را دوری از روحیه لوکس گری و توجه به تمام اقشار جامعه عنوان نمود.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با اشاره به فتنه ۹۶ ابراز داشت: فتنه را آرزو کنید زیرا که فتنه چهره های منافق را هویدا و نابود می کند، این آشوب ها دوست و دشمن را نشان می دهد و در این فراز و نشیب ها گوهر اشخاص جامعه نمود پیدا می نماید.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: ما دشمنان خائن قسم خورده ای داریم که چشم دیدن دین خدا را ندارند و استقلال هیچ کشوری را برنمی تابند، این دشمنان ۴۰ سال از ملت ما تودهنی خوردند و مردم به طور مستمر در مقابل دسیسه های آنان مقاومت کردند و مشت محکمی بر دهان آمریکا زدند و زین پس هم هرگاه آمریکای دستخوش توهم، جهالت، سردرگمی در اثر سیلی هایی که از مسیر مقاومت دارد، هوس کرد و قصد برهم زدن آرامش انقلاب اسلامی را داشت، بداند دو مرتبه هم از ملت ما تو دهنی خواهد خورد و با مشت های گره کرده عاشقان شهید شدن رو به رو خواهد گردید.
حجت ‎الاسلام صدیقی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه افزود: ما تا هستیم و دین داریم، اعتبار های دینی مان را با اهمیت می دانیم و تا وقتی که شرف و استقلال مان حاصل از خون شهیدانمان هست اصرار داریم که دشمن عنادش را روزافزون می کند و دست از سر ما برنمی دارد؛ بنابراین باید انقلابی بمانیم.
وی با اظهار اینکه با روحیه های لوکس نمی توان خلأهای مملکت را پر و مشکلات کشور را حل کرد، گفت: قطعا با لوکس گری و روحیه های اینچنینی امکان اداره کشور وجود ندارد و باید به تمام اقشار جامعه توجه گردد.
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی باید کم کاری ها و فسادها را مورد نظارت بیشتری قرار دهد، گفت: در کمیسیون های تخصصی مجلس هم باید تعقیب هایی وجود داشته باشد و مجلس به طور مستمر مشکلات را کاوش کند و باید نشان دهد که نمایندگان وکیلان مردمند و نمی گذارند گرانی کمر مردم را خم کند و بیکاری بیش از این ایجاد عقده کند؛ بنابراین در قانون گذاری نیز باید به این مورد ها توجه بیشتری گردد.
حجت ‎الاسلام صدیقی افزود: در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور نیز باید برای بخش فرهنگ نیز بودجه خوبی مدنظر داشته می گردید اما متاسفانه در این ارتباط بودجه قابل اعتنایی مدنظر داشته نشده هست، باید گفت پیشرفت مسائل علمی ما مشروط به بودجه هست و رکود علمی ما قطعا عقب ماندن از تمدن انسانی شمرده خواهد گردید.

حجت ‎الاسلام صدیقی با اظهار اینکه بیکاری، مریضی و افسردگی و درنتیجه آن اغتشاش و پرخاشگری در پی دارد، تأکید کرد: پول باید توام با مدیریت جهادی باشد و از کاخ های شیشه ای باید بیرون آمد و حالی از بیکاران به ویژه بیکاران فارغ التحصیل سؤال کرد و به طور مستمر بر اعتنا به مردم و احترام و تحویل گرفتن آنان باید توجه گردد.
وی افزود: شعارهای غربی و وعده های کاذب اشتغال محتمل هست برای قشری رای آور باشد اما مردم ما با ایمان می باشند و به آخرت معتقد هستند بنابراین باید طلب و اعتراض آنان را شنید، اگر توان دارید مشکلات آنان را حل کنید، اقدامی انجام دهید و اگر توان ندارید وعده های الکی به مردم ندهید. با مردم با صداقت حرف بگویید و عرصه را به آنان واگذارید. چون که مردم به طور مستمر سنگرشان توکل بر خدا بوده هست و تنها از طریق رضای خدا میتوان مردم را راضی کرد.
رضایتمندی مردم
دستور کار مجلس و دولت باشد
سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: وقتی که من از تریبون مجلس شورای اسلامی اعلام نمودم که ۷۰ درصد جایگاه ها تولیدی ما در شهرک های صنعتی تعطیل هست، وزیر صنعت و معدن اعتراض نمود و من وی را به این شهرک ها بردم تا از نزدیک رویت کند و برای خودش جای تعجب بود.
وی گفت: اگر تا ۱۰ ـ ۱۵ پارسال در مقابل مجلس شورای اسلامی هر دو سه هفته یکبار یک صنف یا گروه تجمع می کردند در دو سال گذشته ما هر هفته گاها شاهد حضور ۳ یا ۴ گروه معترض بودیم و البته باید به این اعتراضات رسیدگی می گردید و برای حل آنان کوشش می گردید اما به مجرد آنکه این اعتراضات روزهای موخر مطرح گردید دشمن مجال طلبانه وارد میدان گردید و همه نیرو و ابزارها خود را به کار گرفت و از آمریکا تا رژیم اسرائیلی و کشورهای همپیمان آنان در منطقه تا سلطنت طلب ها و منافقان همه دست به دست هم دادند تا از این نمد اعتراض کلاهی برای خود بدوزند و امنیت کشور را به خطر بیندازند.
نقوی حسینی با تأکید بر اینکه این اغتشاشات طراحی شده بود و کادر برنامه ریز داشت، گفت: منافقان کانون فعالیت های این اعتراضات بودند اما دیگربار ملت ایران به صحنه آمدند و مثل ۴۰ سال گذشته مقاومت کردند. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: به عنوان نماینده ملت عرض می نمایم که صدها پیامک آمد و ده ها مورد اعلام گردید که ما اعتراض داریم اما با اغتشاش مخالفیم و خودمان در مقابل اغتشاشگران می ایستیم و اجازه نخواهیم داد که آنان از مجال ها بهره برداری کنند.
وی با یادآوری سالروز بازداشت ملوانان آمریکایی متجاوز به مرزهای دریایی جمهوری اسلامی ایران، گفت: آمریکایی ها فراموش نمی کنند که ملوانان پرستاره آنان چه طور در مقابل بچه های آسان ما اشک می ریختند و سر تعظیم فرود آورده و در مقابل ابهت ملت ایران به ذلت کشیده شده بودند. نقوی حسینی اظهار داشت: زین پس باید در دو حوزه کوشش کنیم و چشم خود را باز نگه داریم؛ اول اینکه در فضای اقتصادی توقع داریم که مجلس، دولت و همه دستگاه های خدمت رسان رضایتمندی را کانون فعالیت های خود قرار دهند.
مسئولی که باعث ناخشنودی مردم گردد در زمین دشمن هست
نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: هر مسئولی که امروز با اقدام خود باعث ناخشنودی مردم گردد قطعا در زمین دشمن بازی کرده هست. وی با تأکید بر اینکه مشکلات کنونی کشور لاینحل نیست و جمهوری اسلامی ایران مشکلاتی بزرگ تر از این را حل کرده هست، تأکید کرد: یکی از میدان های تست برای ما همین بودجه سال ۹۷ هست و مجلس باید بکوشد بودجه ای را تصویب کند که رضایتمندی عمومی، اشتغالزایی، خارج شدن از رکود و تولید ثروت کانون کار قرار گیرد.
نقوی حسینی با تأکید بر اینکه باید مسئولان دارای تعهد و با داعیه بر سر کار گمارده شوند، گفت: خانواده معاون یکی از وزارتخانه های بسیار با اهمیت که مسئول اشتغال بود، در خارج از کشور ساکن بودند و خودش هم بعد از بازنشستگی به خارج از کشور رفته بود! چه طور کسی که بعد از بازنشستگی در خارج از کشور زندگی می کند را دعوت کرده و به وی مسیولیت اشتغال کشور را سپرده اند؟ او چه کاری توان دارد برای این کشور بکند؟