گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۶:۴۵ :: ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
با توت سفید هم می‌توانید مربا درست کنید + طرز تهیه

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در این گزارش طرز تهیه مربا با توت سفید را مطالعه می‌کنید. مواد لازم برای تهیه مربا توت سفید:توت سفید ۱ کیلو وانیل (هل) نصف قاشق چایخوریخلال پسته برای تزیین شکر سه لیوان (دسته دار فرانسه) آب یک لیوانآب لیموترش ۳ قاشق […]

با توت سفید هم می‌توانید مربا درست کنید + طرز تهیهبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در این گزارش طرز تهیه مربا با توت سفید را مطالعه می‌کنید.

مواد لازم برای تهیه مربا توت سفید:
توت سفید ۱ کیلو
وانیل (هل) نصف قاشق چایخوری
خلال پسته برای تزیین
شکر سه لیوان (دسته دار فرانسه)
آب یک لیوان
آب لیموترش ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربا توت سفید:

مربای توت را باید از توت‌های درشت و تقریبا نارس تهیه کرد تا توت‌ها داخل مربا له نشود به خاطر همین وقتی توت سفید را تهیه کردید رسیده‌ها را جدا کرده و نوش جان کنید و بقیه را برای مربا نگه دارید.

توت‌ها را تمیز کرده و خوب بشویید و آبکش کنید و سپس لا به لای آن‌ها مانند توت فرنگی، شکر بریزید؛ و یک شب اجازه بدهید تا در یخچال بماند و آب آن پس بدهد.

قبل از پخت با حرکت دادن ظرف توت‌ها را زیر و رو کنید تا شکر به همه جای توت‌ها برسد روز بعد به ظرف حاوی توت یک لیوان آب ریخته و روی شعله‌ی تند قرار داده تا زودتر بجوش بیاید.

این مطلبو از دست ندید!  حج تمتع ۹۸| بازگشت ۳۷ درصد حجاج و عوامل اجرایی به کشور

حین پخت کف روی توت‌ها را بردارید در این موقع هل را اضافه کنید و حدود ۲۰ دقیقه اجازه بدهید تا توت‌ها کاملا پخته و جا افتاده شود وقتی شهد مربا کاملا قوام آمد و آماده شد آب لیموترش را اضافه کنید و شعله را خاموش کنید و یک روز داخل همان ظرف بگذارید بماند بعد داخل ظرفی که می‌خواهید مربا را نگهداری کنید بریزید و داخل یخچال و یا برای مدت طولانی می‌توانید داخل فریزر نگهداری کنید.

اگر از وانیل برای عطر مربا استفاده می‌کنید بعد از خاموش کردن شعله، وانیل را به آن اضافه کنید.

منبع: عصرایران