گروه: شغل
تاریخ: ۱۳:۱۹ :: ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
باید دانشجویان را با فضای جدید کسب و کار و اشتغال آشنا کنیم

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، منصور غلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهارداشت: تربیت نیروهای جوان صاحب علم و فن می‌تواند موتور اولیه حرکت صنایع دانش بنیان را توسعه و بر مبنای دانش، تحریک و تقویت کنند. وی افزود: باید دانشجویان را […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، منصور غلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهارداشت: تربیت نیروهای جوان صاحب علم و فن می‌تواند موتور اولیه حرکت صنایع دانش بنیان را توسعه و بر مبنای دانش، تحریک و تقویت کنند.

وی افزود: باید دانشجویان را با فضای جدید کسب و کار، اشتغال و آینده کاری‌شان آشنا و امیدوارشان کنیم که استعدادها، آموخته‌ها که سرمایه اصلی آنها برای ورود به بازار کار در بخش‌های تولیدی و صنعتی است، تقویت شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: مراکز پژوهشی نیز با کار تحقیقاتی که دارند انجام می‌دهند حلال مسائل و مشکلات پیش رو خواهد بود و مراکزی مانند مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و مرکز نوآوری که در دانشگاه قرار دارند، مراکزی‌اند که در واقع برای ورود جوانان‌ها به ویژه به زمینه‌های اشتغال مبتنی بر دانش و فناوری بسترسازی می‌کنند.

این مطلبو از دست ندید!  تصویب یک فوریت طرح بومی گزینی در استخدام‌ها

وی در رابطه با بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها نیز عنوان کرد: بودجه‌های دانشگاه‌ها هر سال توسط هیئت امنا تصویب و سهم پژوهشی مشخص می‌شود که قانونا رئیس دانشگاه و مسئولان مالی اجازه ندارند از آن مبلغ حتی یک ریال جابه‌جا کنند.

۱۰۰۰ نفر در طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار آموزش دیدنداردبیل| کارگاه‌های مهارت آموزی در آموزشکده‌های نیروهای مسلح تجهیز می‌شودبیرجند| ۱۴۰۰ متقاضی طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی از ارائه آموزش‌ها بهره‌مند می‌شوند
غلامی بیان کرد: در کمی و کسری‌ها هیچ وقت اتفاق نمی‌افتد که بودجه پژوهشی جابه‌جا شود اما اینکه بودجه دانشگاه‌ها کلا رقمش کمتر از آنی است که انتظار می‌رود طبیعی است.

وی گفت: در بحث سهم پژوهش نیز در دانشگا‌هها حکم شده حداقل بودجه پژوهشی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بسته به سابقه دانشگاه‌ها باشد که در برخی از دانشگاه ۳۰ درصد یعنی یک سوم بودجه را برای پژوهشی گذاشته‌اند.