گروه: سیاست
تاریخ: ۲۱:۰۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
باید به کار مخلصانه دیپلمات‌ها افتخار کنیم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، سید موسی خادمی عصر امروز در نشست با رسانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت دهه فجر، گفت: این دولت یکی از مظلوم‌ترین دولت‌های پس از انقلاب است. وی گفت: دلیل این مظلومیت یکی شرایط بد کشور است که از گذشته به جای […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، سید موسی خادمی عصر امروز در نشست با رسانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت دهه فجر، گفت: این دولت یکی از مظلوم‌ترین دولت‌های پس از انقلاب است.

وی گفت: دلیل این مظلومیت یکی شرایط بد کشور است که از گذشته به جای مانده و دوم اینکه نقدهای خارج از انصاف از این دولت می‌شود و دیگر اینکه خود دولت نتوانست دستاوردها را به خوبی به سمع و نظر مردم برساند.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: دولت به موضوع ارتباطات خارجی اعتقاد دارد چرا که نمی‌شود از دنیا منزوی بود.

خادمی در ادامه با بیان اینکه قبل از این دولت ارتباطات ما با دنیا کم شده بود، افزود: ارتباط چندانی با دنیا نداشتیم و همچنین در زمینه فروش نفت هم مشکل پیدا کردیم و وضعیت به جای می‌رسید که تنها می‌توانستیم نفت در برابر غذا بفروشیم.

این مسؤول گفت: دولت با یک تیم منسجم خارجی مذاکرات هسته‌ای را به سمتی برد که بخشی از عمده مشکلات کشور حل شد البته در مذاکره همیشه مشکلاتی وجود دارد و ممکن است به طور طبیعی همه انچه مطلوب ما است تأمین نشود.

وی گفت: باید به کار مخلصانه دیپلمات‌ها افتخار کنیم، البته باید به برجام خوشبین باشیم اما به گفته رئیس جمهور محترم به دشمن هیچگاه خوشبین نیستیم چرا که آنها هم به دنبال منافع خودشان هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به دستاوردهای برجام پرداخت و گفت: شرایط روحی و روانی خوبی بعد از برجام در تمام حوزه‌های کشوری چه به لحاظ اقتصادی و معیشتی ایجاد شد که برای مثال دیگر فراز و نشیب‌های قیمت دلار نداشتیم و دولت تثبیت نرخ ارز را در کشور ایجاد کرد.

خادمی افزود: نرخ رشد اقتصادی منفی به ۷/۴ درصد رسید که بنا به آمار رشد اقتصاد بسیار خوبی را از منفی بیش از ۶ درصد به این رتبه داشتیم؛ همچنین تورم بالای ما با اقدامات این دولت از ۴۰ درصد به ۸ درصد رسید.

وی گفت: تولید نفت در ایران فقط در حد یک میلیون بشکه بود که اکنون حدود ۴ میلیون بشکه است و ۲/۱ میلیون بشکه از این مقدار صادر می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: فاصله درآمدها با هزینه‌های مردم زیاد شده بود که با اقدامات این دولت تا حدود زیادی این تناسب برقرار شد.

وی از آرامش سیاسی و انسجام در حوزه مدیریتی و اجتماعی به عنوان دستاوردهای دولت یاد کرد و گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد هم این سیاست‌ها دنبال می‌شود.

خادمی با بیان اینکه منابع مالی دولت هم کم شده بود، افزود: اما با همه اینها کارهای بزرگی در استان انجام شد و با سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد ۹۶۶ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی به استان اختصاص داده شد.