گروه: شغل
تاریخ: ۱۲:۰۸ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۳

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،نمایشگاه هنری و صنایع‌دستی زنان کارآفرین شاهین‌شهری عصر دیروزدر اولین روز از دهه فجر در تالار شهرداری این شهر بازنمایی گردید. همه کالاهای عرضه‌شده در این نمایشگاه که تا انتهاء دهه مبارک فجر در طبقه نخست تالار شهرداری دایر شده […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،نمایشگاه هنری و صنایع‌دستی زنان کارآفرین شاهین‌شهری عصر دیروزدر اولین روز از دهه فجر در تالار شهرداری این شهر بازنمایی گردید.

همه کالاهای عرضه‌شده در این نمایشگاه که تا انتهاء دهه مبارک فجر در طبقه نخست تالار شهرداری دایر شده هست با تخفیف‌های مخصوص به دوست‌داران عرصه هنر و صنایع‌دستی ارائه می‌شود.

در مراسم بازنمایی نمایشگاه آثار هنری و صنایع‌دستی زنان جمعی از هنرمندان، اعضای شورای اسلامی و مدیر آموزش‌ و پرورش شاهین‌شهر حاضر بودند.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از فارس، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به شغل ها خانگی و اقتصاد خانواده رونق داده و در کاهش آمار بیکاری این شهر ۱۸۰ هزار نفری تاثیرگذار بوده هست؛ فرش‌بافی، عروسک‌سازی، شیرینی‌پزی، خیاطی، صنایع‌دستی و پرورش گیاهان خانگی من جمله شغل ها خانگی پرطرفدار در این شهرستان هست.

شغل ها خانگی در ایران از قدیم وجود داشته و زیادتر مورد استقبال روستاییان بوده هست، به عقیده فعالین این حوزه، در صورت رونق شغل ها خانگی تولید ثروت در بین خانوارهای شهری و روستایی رشد چشمگیری خواهد یافت، همچنین رونق این شغل ها قیمت بیکاری را در شهرستان شاهین‌شهر و میمه که سه درصد از متوسط قیمت بیکاری استان اصفهان زیادتر و به حدود ۱۷ درصد دست یافته هست را می‌تواند بهبود دهد.