تاریخ: ۲۰:۴۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۵

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ، ، عصر روز جمعه ۴ اسفندماه آیین گشایش نمایشگاه "مروری برآثار استاد اسفندیار احمدیه" با حضور چهره‌های شاخص هنری و فرهنگی من جمله احمدرضا دالوند، ایرج میرزا علیخانی، محمد ابراهیمیان، احمد عربانی، ایرج حسابی، مانلی منوچهری، اسماعیل شرعی، دکتر آرسیس احمدیه، کامیاب درویشی، سعید شمس، سعید توکلیان، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ، ، عصر روز جمعه ۴ اسفندماه آیین گشایش نمایشگاه "مروری برآثار استاد اسفندیار احمدیه" با حضور چهره‌های شاخص هنری و فرهنگی من جمله احمدرضا دالوند، ایرج میرزا علیخانی، محمد ابراهیمیان، احمد عربانی، ایرج حسابی، مانلی منوچهری، اسماعیل شرعی، دکتر آرسیس احمدیه، کامیاب درویشی، سعید شمس، سعید توکلیان، پویه مظفری، علیرضا کاویان‌راد، هرمز واقعی، ناهید صمدی امین، بهنام برنجی، آسیه هندی، محمد دکامئی و مهرداد قنبردوست و جمعی از علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی در باغ موزه هنرایرانی برگزار گردید.

در این نمایشگاه، حدود چهل اثر از آثار اسفندیار احمدیه با مضامین روایات مذهبی، ماجراهای حماسی، کار و معیشت مردمان کوی و برزن در فراروی دید علاقه مندان جای گرفت. یکی از خصوصیات بارز این آثار، کمتر دیده شدن و یا حتی دیده نشدن در دیگر نمایشگاه های هنری بود.

در اوائل مراسم مهرداد قنبردوست سرپرست باغ‌موزه هنر ایرانی گفت: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی که حاصل یک عمر زحمت و ممارست استادان بزرگ هنر ایران زمین هست توان دارد کلاس درس و الگوی مناسب و بی نظیری باشد برای هنرمندان و هنرجویان جوانی که قصد ورود به عرصه‌های هنری را دارند.

در ادامه احمدرضا دالوند پیشکسوت گرافیک گفت: آثار زنده یاد استاد احمدیه با دنیایی از رنگ ، شور تنوع ، حرکت ، زندگی ایمان ، شعف و مهر مواجه است و دیگربار به علت می آوریم نظافت و ایمان مبنای هنر والای ایرانی بوده هست . مهمترین تفاوت میان آثار احمدیه با آثار استادانی از نسل بلافصل نهایت الملک در خلق آثار خیالی هست.

وی اضافه کرد: تأکید به مضامین مذهبی نیز از دیگر خصوصیات آثار وی هست . مضامین تابلوهای اسفندیار احمدیه نیز همان حال و هوای آثار نهایت الملک و شاگردان بلافصلش را دارد که من جمله میتوان به تصویرهایی از طبیعت ، زندگی ، کار، اداب و سنن مردم عادی، تک چهره سازی ، طبیعت بی جان ترکیبات هنرمندانه ای از بطری ، ساعت ، لیوان ، گلدان ، میز ، ظروف سفالی ، شیشه ای و انواع اشیای متفاوت بنا بر سلیقه نقاش که آن را به اصطلاح طبیعت بی جان بیان می کنند ، مصور کردن قصص دینی، حماسی و فولکوریک اشاره نمود. ..

این مطلبو از دست ندید!  ریچارد فاینمن؛ نخبه ای بدون مرز

این گرافیست پیشکسوت گفته بود: ورود اسفندیار احمدیه به دنیای انیمیشن و تیتراژ فیلم بر اثر کنجکاوی و کوشش‌های تجربی اش بود و در این حیطه هیچ آموزشی ندیده اما در راستای هنر نقاشی ، او را باید در زمره اصیل‌ترین پیروان مکتب کمال‌الملک به حساب آورد.

علاوه بر این پروین مهاجر(همسراستاد) در این مراسم یادآور گردید: استاد احمدیه مردی خلاق، متواضع ، مهربان ، بی مدعا و با اعتماد به نفس بود که در راه عشقش به هنر و فرهنگ و تاریخ عامه مردم این مرز و بوم و علاقمندی به وطنش ایران عزیز نقش بر بوم ها می‌زد.

نمایشگاه "مروری بر آثار استاد اسفندیار احمدیه" از چهارم تا پانزدهم اسفندماه روزانه به استثنای روزهای پنج شنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در گالری پردیس باغ‌موزه هنر ایرانی واقع در خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک‌وی، خیابان فیاضی، خیابان بوسنی هرزگوین ، سه‌راه دکتر حسابی پذیرای علاقه‌مندان و هنردوستان هست.

تصویرهایی از آیین گشایش نمایشگاه "مروری برآثار استاد اسفندیار احمدیه" را رویت می‌کنید: