گروه: اخبار
تاریخ: ۱۸:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
بازرسی دفاتر حقوق و دستمزد اصناف یکساله شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر، یکی از چالش های اصلی که فعالان بخش خصوصی طی سالهای گذشته با آن مواجه بودند بازرسی دفاتر ۱۰ سال گذشته آنها توسط سازمان تامین اجتماعی بود. با توجه به اینکه در قانون، موضوع بازرسی ۶ ماه قید شده است این بازرسی ۱۰ ساله باعث ایجاد سردرگمی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر، یکی از چالش های اصلی که فعالان بخش خصوصی طی سالهای گذشته با آن مواجه بودند بازرسی دفاتر ۱۰ سال گذشته آنها توسط سازمان تامین اجتماعی بود. با توجه به اینکه در قانون، موضوع بازرسی ۶ ماه قید شده است این بازرسی ۱۰ ساله باعث ایجاد سردرگمی و مشکلات جدی برای واحدهای صنفی شده بود.

در جلسه  آخر اسفند شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، با طرح این مساله در شورا، مصوب شد که سازمان تامین اجتماعی طبق نص صریح قانون، بازه زمانی بازرسی را به یکسال تقلیل دهد و صرفا دفاتر یکساله بخش خصوصی را آنهم تنها دفاتر حقوق و دستمزد را مورد بازرسی قرار دهد. این مصوبه توسط اسحاق جهانگیری ، رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی به رئیس سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شد.

در همین ارتباط، رئیس سازمان تامین اجتماعی سه روز قبل در نامه ای به رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد که این سازمان جهت اجرای مصوبه مذکور، دستورات لازم را صادر کرده است. متن نامه سیدتقی نوربخش، رئیس سازمان تامین اجتماعی به جهانگیری به این شرح است: