گروه: تور
تاریخ: ۱۴:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
بازدید مسئولان ارشد کشوری از دهاتی بین المللی کلپورگان+ تصاویر

     روستای کلپورگان یکی از روستاهای تاریخی شهرستان سراوان که جدیدا به عنوان نخستین دهاتی صنعت ها دستی دنیا به ثبت دست یافته هست، میزبان ۲۵ نفر از مسئولان ارشد ارگان صنعت ها دستی کشور در بعد از ظهر روز سابق بود. حمزه ندرت زهی ریاست میراث فرهنگی، گردشگری و صنعت ها دستی سراوان […]

 

   روستای کلپورگان یکی از روستاهای تاریخی شهرستان سراوان که جدیدا به عنوان نخستین دهاتی صنعت ها دستی دنیا به ثبت دست یافته هست، میزبان ۲۵ نفر از مسئولان ارشد ارگان صنعت ها دستی کشور در بعد از ظهر روز سابق بود.

حمزه ندرت زهی ریاست میراث فرهنگی، گردشگری و صنعت ها دستی سراوان در عنوان کرد و گو با شستون حمزه ندرت زهی ریاست میراث فرهنگی، گردشگری و صنعت ها دستی سراوان در عنوان کرد و گو با شستون بیان داشت: مسئولان ارشد ارگان تعاون روستایی کشور که در قالب یک تورگردشگری به استان آمده بودند، علاوه بر بازدید از مناطق طبیعی سراوان، از دست سازه های هنرمندانه خانم ها بلوچ که ذوق و ابتکار بی بدیل مردم این دیار را به ارائه می گذارند، بازدید کردند.

وی اضافه کرد: مسئولان ارشد کشوری از نزدیک نحوه ساخت سفال کلپورگان که برخورداری قدمت هفت هزار ساله خواهد بود، آشنا گردیدند.