گروه: تور
تاریخ: ۱:۰۲ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
بازدید سفیر هندوستان از آثار تاریخی خوزستان

سفیر هندوستان در ایران در سفر به خوزستان و بازدید از آثار باستانی شوش گفت: شوش با آثار باستانی منحصربفرد از ظرفیت بسیار بالایی در زمینه گردشگری برخوردار می باشد.به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا سوراب کومار سفیر هندوستان در ایران روز سه شنبه در دیدار با رضا نجاتی فرماندار شهرستان شوش […]

سفیر هندوستان در ایران در سفر به خوزستان و بازدید از آثار باستانی شوش گفت: شوش با آثار باستانی منحصربفرد از ظرفیت بسیار بالایی در زمینه گردشگری برخوردار می باشد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا سوراب کومار سفیر هندوستان در ایران روز سه شنبه در دیدار با رضا نجاتی فرماندار شهرستان شوش ضمن تشکر از میهمان نوازی مردم این شهرستان گفت: شهر شوش نسبت به گذشته رشد و توسعه قابل توجهی داشته است.
وی گفت: شوش یک شهر باستانی و تاریخی می باشد که دارای جاذبه های گردشگری و پتانسیل های بالایی در جهت جذب توریسم می باشد.
سفیر هندوستان در ایران ابراز امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته در جهت خدمات رسانی به گردشگران شوش شاهد افزایش تعداد توریست ها در این شهرستان باشیم.
رضا نجاتی فرماندار شوش نیز ضمن تشریح جاذبه های گردشگری این شهرستان گفت: شوش با قدمت بیش از ۷هفت هزار سال و آثار تاریخی بی شمار، سالانه شاهد بازدید بیش از ۵۰ هزار گردشگر خارجی می باشد.
وی گفت: شهرستان شوش با وجود حرم حضرت دانیال نبی(ع) و ۲ اثر ثبت جهانی چغازنبیل و محوطه های باستانی در جهان شناخته شده است.فرماندار شوش خواستار سرمایه گذاری شرکت های هندی در زمینه صنعت توریست در این شهرستان شد.
شهرستان شوش دارای آثارتاریخی همچون باغ موزه، آثار تاریخی، آپادانا، کاخ داریوش، شهر شاهی، شهر پانزدهم، قلعه شوش، معبد جهانی چغازنبیل و مقبره حضرت دانیال نبی (ع) می باشد. 
شوش از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت حکومت ایلام و پایتخت زمستانی پادشاهی هخامنشی بود. 
زیگورات چغازنبیل که نخستین اثر باستانی ایران است که به ثبت جهانی رسیده در فاصله ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شوش و ۲۰ کیلومتری هفت تپه در شمال خوزستان واقع است. این سازه در سال ۱۹۷۹ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت. 
قلعه شوش که به قلعه فرانسوی ها نیز شهرت دارد از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان است که در سال ۱۸۹۷ میلادی روی بلندترین نقطه شهر شوش با استفاده از آجرهای به دست آمده از حفاری شوش و تعدادی از آجرهای منقوش به خط میخی چغازنبیل به دست معماران دزفولی بنا شده است. 
محوطه باستانی شوش به عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران تیر پارسال در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.