گروه: بلیط
تاریخ: ۱۶:۴۳ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
بازار سیاه بلیت پروازهای مشهد

خبرگزاری ایرنا: همزمان با دهه انتهایی ماه صفر و افزایش تقاضای سفر به مشهد نوعی مافیا برای بازار سیاه بلیت هواپیما به مقصد این شهر ایجاد شده که آن را چند برابر نرخ روزهای عادی به فروش می رساند. با نزدیک شدن به ایام انتهایی صفر و افزایش تقاضای سفر به مشهد بعضی شرکتهای مسافرتی […]

خبرگزاری ایرنا: همزمان با دهه انتهایی ماه صفر و افزایش تقاضای سفر به مشهد نوعی مافیا برای بازار سیاه بلیت هواپیما به مقصد این شهر ایجاد شده که آن را چند برابر نرخ روزهای عادی به فروش می رساند.

با نزدیک شدن به ایام انتهایی صفر و افزایش تقاضای سفر به مشهد بعضی شرکتهای مسافرتی مجال را با ارزش محسوب و برای جیب مسافران کیسه دوخته اند. این روزها در فضای سایبری نیز گلایه و شکایت از افزایش نرخ بلیت عزیمت به مشهد بویژه بلیت هواپیما و کمیاب شدن آن بحث داغ روز شده هست.

بازار سیاه بلیت پروازهای مشهد

با جستجو در بعضی سایتهای فروش بلیت هواپیما نرخ بلیت پرواز به مشهد از شهرهای متفاوت برای تاریخهای مربوط با ایام انتهایی ماه صفر با نرخهای بیشتر از ۹۰۰ هزار تومان و یک میلیون تومان به چشم می خورد. این درحالی هست که در روزهای عادی بلیت پرواز به مقصد مشهد گاهی با نرخ کمتر از ۱۵۰ هزار تومان نیز ارائه می گردد.

افزایش نرخ توسط چارتر کننده های خارج از مشهد

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی خراسان رضوی در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: گزارشهایی مبنی بر فروش بلیت به مقصد مشهد بیشتر از نرخ مصوب در بعضی سایتها و دفاتر مسافرتی دریافت نموده ایم.

مجید فرقانی اضافه کرد: اغلب سایتهایی که بلیت پرواز با نرخ بیشتر از نرخ مصوب به فروش می رسانند خارج از مشهد می باشند و چارترکننده های کلیدی از تهران اقدام به افزایش نرخ می کنند.

وی گفت: به منظور جلوگیری از تخلف و گرانفروشی، کارهای نظارتی در دست انجام هست و به طور همه روزه از دفاتر مسافرتی و سایتهای فروش بازرسی صورت می پذیرد.

او سقف نرخ بلیت پرواز تهران – مشهد را ۴۵۰ هزار تومان اعلام و گفته بود: فروش بلیت هواپیمای این مسیر بیشتر از این نرخ تخلف و گرانفروشی محرز هست.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی خراسان رضوی اضافه کرد: دفاتر و سایتهای غیرمجاز نیز از عاملان کلیدی کلاهبرداری و افزایش نرخ می باشند بنابراین شهروندان برای تهیه بلیت باید به ‘دفاتر مجاز’ مراجعه کنند.

این مطلبو از دست ندید!  اصفهان| سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن: تغییر مدیرعامل باشگاه شایعه است

فرقانی با تاکید بر اینکه شرکتهای هواپیمایی باید نرخ مصوب در ارائه بلیت را موردنظر دارا باشند گفت: بعضی شرکتهای هواپیمایی اعلام می نمایند با افزایش نرخ ارز هزینه هایشان افزایش یافته بنابراین نسبت به افزایش نرخ بلیت اقدام می کنند. این درحالی هست که هیچ مصوبه ای از سوی دولت مبنی بر افزایش نرخ بلیت سفرهای هوایی تاحالا ابلاغ نشده هست.

وی گفت: چنانچه اشخاص شکایتی از دفاتر و سایتهای فروش بلیت دارا باشند توان دارند در ارتباط با انجمن صنفی به شماره تلفن ۳۲۲۸۱۸۳۰ شکایت خود را برای رسیدگی اعلام کنند.

۴۷۰ ۳۰۰ ۳۰۰ واحد از این تعداد در مشهد استقرار دارند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی نگفت: به منظور جلوگیری از فروش بلیت خارج از نرخهای مصوب طرح ضربتی مقابله با گرانفروشی آژانسهای مسافرتی از روز ۱۳ آبان ماه ماه در مشهد با حضور گشت سیار تعزیرات حکومتی شروع شده هست.

حمیدرضا کریم اضافه کرد: اغلب گرانفروشیها توسط شرکتهای زیرزمینی انجام می گردد اما برای محافظت حقوق شهروندان دفاتر مسافرتی مورد بازدید قرار گرفته و با هر گونه تخلف به طور قاطع برخورد می گردد.

فروش بلیت چارتری برای تعطیلات انتهاء هفته ممنوع گردید

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: فروش هرگونه بلیت چارتری بدون شرایط ابطال و تغییر برای تعطیلات انتهاء هفته جاری ممنوع هست.

سازمان هواپیمایی کشور امروز اعلام نمود: با توجه به افزایش تقاضای سفر در ایام انتهایی هفته جاری به مشهد و احتمال سوءاستفاده در توزیع و فروش بلیت، همه شرکت های هواپیمایی موظفند بر نحوه توزیع بلیت های خود و نرخ و شرایط فروش بلیت نظارت دارا باشند.

««با توجه به اینکه آزادسازی نرخ بلیت برای پروازهای طرحی و سیستمی شرکت های هواپیمایی انجام شده، در نتیجه هرگونه فروش به طور چارتری که بدون شرایط ابطال و تغییر باشد ممنوع بوده و قابل پیگیری هست.»

»براساس گزارش سازمان هواپیمایی، حداکثر نرخ بلیت باید طبق نرخ اعلامی توسط ایرلاین ها باشد و توزیع کنندگان بلیت حق هیچ گونه افزایش نرخ خارج از نرخ هایی اعلامی شرکت های هواپیمایی را ندارند.

cao.ir