باران؛ نعمت الهی یا نقمت بشری

0
اشتراک

باران؛ نعمت الهی یا نقمت بشری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سیستان وبلوچستان، پاییز ۹۵، پاییزی خشک برای مردم استان کویری سیستان وبلوچستان بود؛ حتی پس از گذشت سی روز از زمستان، هیچ بارانی بر دل تفتیده این کویر نبارید.
مردم در جای جای این استان پهناور، دست به دعا برداشتند و نماز طلب باران اقامه کردند، تا اینکه دعایشان اجابت شد و نخستین باران زمستانی، یکم بهمن‌ماه در استان باریدن گرفت و مردم به شکرانه این نعمت الهی، گاو و گوسفند قربانی کردند.
باران؛ نعمت الهی یا نقمت بشری
شادمانی مردم دیری نپایید؛ چراکه زیرساخت‌های فرسوده شهرها و جاده‌های جنوب استان، باز هم مسأله‌ساز شد و ۱۲ شهرستان جنوبی استان گرفتار سیلاب، آب‌گرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، طغیان رودخانه‌ها، فرو ریختن سقف خانه‌ها و مشکلات و خسارات فراوان شد.
بامداد روز چهارشنبه، ۶ بهمن‌ماه، در پی بارش شدید باران و ریزش سقف یک منزل مسکونی در خاش، یک خانم ۶۰ ساله جان خود را از دست داد. در این منزل یک مادر به‌همراه دختر و نوه خردسالش در خوابی خوش آرمیده بودند که بر اثر این حادثه، مادر در دم زیر آوار جان باخت و دختر و نوه خردسالش نیز مجروح شدند.
جمعی از همسایه‌های این خانواده می‌گفتند متاسفانه این خانم چندین بار به سازمان‌های مربوطه برای مساعدت در ساخت خانه مراجعه کرده بود، اما از ساخت خانه برایش سر باز زدند.
باران؛ نعمت الهی یا نقمت بشری
این نعمت الهی که زمین‌های تشنه را سیراب و امید را در دل کشاورزان رنجدیده استان زنده کرد، به دلیل بی‌توجهی به زیرساخت‌ها و بافت‌های فرسوده، بنا به اعلام مسئولان، به بیش از هزار و ۶۷۵ واحد مسکونی خسارت زد.
تا به امروز که ۸ روز از آغاز بارندگی‌ها می‌گذرد، به ۹ هزار و ۹۷۱ نفر سیل‌زده امدادرسانی شده و به بیش از ۷ هزار آواره نیز اسکان موقت داده شده است و طبق اعلام مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

هادی محمدی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.