تاریخ: ۱۶:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
ای تشنگان قدرت، بر روی پاسداران رنگ جفا نپاشید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس لیلا حسین زاده در یادداشتی نوشت: ای تشنگان قدرت، بر روی پاسداران رنگ جفا نپاشید. هرگز نمی توان راز نفوذ و دلبری سپاهیان اسلام را در بین مومنین عالم به آسانی گشود، اما این قدر می توان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس لیلا حسین زاده در یادداشتی نوشت: ای تشنگان قدرت، بر روی پاسداران رنگ جفا نپاشید. هرگز نمی توان راز نفوذ و دلبری سپاهیان اسلام را در بین مومنین عالم به آسانی گشود، اما این قدر می توان گفت که پاسداران همان کسانی بوده و هستند که سیمای حقیقی انسان خداپرست، آرمانگرا و مردم دوست را در عصری که این واژه ها بوی کهنگی گرفته بود، به نمایش گذاشتند و این همان گوهر گمشده ای بود که جوانان پاک طینت این عصر در سرگشتگی و پریشان احوالی دوران تجدد و مدرنیته بدنبال آن می گشت .
چند صباحی است که گذشت ایام و حوادث بی شمار و دل مشغولیهای روزمره، مانع از آن شده تا آن گونه که شایسته است از این سپاهیان و مجاهدان بی ادعا حرفی بزنیم. نمی توان افسانه بزرگ ولی حقیقت دار  پاسداری و پاسداران  را در خاطرات کوچک و محدود خلاصه کرد؟؟   

پاسدار تنها یک واژه قرآنی بود و تجسم عینی نداشت تا اینکه ندای وحی گونه ی خمینی کبیر برای پاسداری از انقلاب طنین انداز شد، آن زمان که سپاه تشکیل شد استخدام واژه آشنایی نبود و فقط از عضویت سخن به میان بود؛ اعضاء یکی تازه درسش را در دانشگاه و یا مدرسه تمام کرده بود و دیگری درس دانشگاه و مدرسه را ناتمام گذاشت، یکی دیگر چریک مبارزی بود که حالا تجربیاتش را در اختیار یاران قرار می داد و بعدی هم از اقشار دیگر بریده و به آِن اعضاء پیوست و از همان روز اول بر سر دفاع از انقلاب نوپای آنروز تا قیام قیامت با مردم انقلابی ایران پیمان خون بستتد. در سپاه از همان ابتدا تعبد، ولایت پذیری، بینش و بصیرت  انقلابی حرف اول را می زد.

بندگی و خود سازی آنان در محضر یگانه عالم ، چنان نورانیت و اراده پولادینی به چهره ها و اراده ها داده بود که با مشاهده آنان  توصیف قرآن کریم درباره یاران پیامبر را در ذهن تداعی می کرد و همین سرسپردگی محض به آستان حضرت دوست، آنان را مطیع بدون چون وچرای ائمه وجانشینان آنها ساخته بود که گویی رسول خدا در میانه حاضر بود و فرمان می داد ، از نایب امام زمان خویش و ولی فقیه چنان تبعیت کرده ومی کنند که گویی ولی خدا را در پیش رو می بینند و آماده خروج در رکابش هستند ، به اشاره آن فرزانه زمان امام راحل و اکنون  مقام معظم  رهبری به هر سویی پر گشوده و هیچ مانعی هر قدر هم بزرگ و دشوار آنان را از اجرای فرمان باز نداشته و نمی دارد.

در نگاهشان جان عزیز، کمترین سرمایه یک پاسدار برای اعلام وفاداری بوده وهست. در اطاعت ، تحلیل ، تفسیر و بصیرت وبینش آن قدر چشم در چشم ولایت داشتند که مقتدایشان امام راحل فرمود، ((سپاه چشم من است )) و آنقدر در تعبد و نزدیکی به خدا همراه با جهاد و شهادت مأنوس شدند که باز مدال (( ای کاش من هم یک پاسدار بودم )) را از مقتدایشان به گردن آویختند و در توانمندی و حماسه آفرینی و رشادت و شهامت آنچنان بودند که امام بر بازوان توانمندشان بوسه می زد و حال هم در استقامت و دفاع در مقابل تمام حوادث ریز ودرشت آنچنان محکم واستوار بوده وهستند که رهبر فرزانه انقلاب ((سپاه را ستون خیمه انقلاب نامیدند))، آن روز که حضور در کوهستانهای غرب کشور و سرمای طاقت فرسای زیر ۳۰ درجه و گرمای سرزمین تفتیده بالای ۴۰ درجه شن زارهای جنوب و باتلاقها و هورهای کاملا ناامن جنوب را بر حضور بی دردسر در کنار خانواده و حتی تحصیل در بهترین دانشگاه های داخل و خارج ترجیح دادند و جبهه ها را به بزرگترین دانشگاه انسان ساز بعد از عاشورا تبدیل کردند .

اکنون هم که بیداری شبانه روزی و حضور مستمر ومؤثر در میدان دفاع از انقلاب وارزشها و تنگه ها وتنگناهای حساس کشور اعم از نظامی ، فرهنگی ، اقتصادی، سیاسی و…را  بر استراحت، پرداختن به امور زندگی مادی ومال و اموال دنیا ترجیح داده اند و حتی در همین شرایط کنونی حساس بین المللی کشورمان ، علی رغم بعضی زخم زبان ها و ناسپاسی ها باحضور مقتدرانه و شبانه روزی توأم با خطر جانی صد در صدی، حضور در عرصه های دفاع ازانقلاب و اسلام و میهن اسلامی را در اقصی نقاط کشور و حتی منطقه و جهان؛ بر تفریح وگردش در کنار خانواده برگزیده اند. سپاهیان این لشکر جهادی جهان اسلام؛ گمان وباورشان بر این است که همه این روزها و لحظه ها بهترین فرصت تلافی وجبران اشتباه مردانی است که در جنگ احد ، به هوای غنیمت، از دستور پیامبر تمرد و دست از پاسداری آن تنگه حساس بعد از پیروزی کشیدند و در اثر آن سپاه اسلام دچار شکست شد. هر لحظه آماده تر ، طوفنده تر و مجهز تر و هوشیارتر در مقابل تمام بحرانها وحوادث  وبا چشمانی خیره و نگران که مبادا دشمن  خدای ناکرده از غفلت و یا غرور ما، انقلاب را دور بزند ایستاده اند  .

و از این روست که از ابتدای انقلاب و جنگ تحمیلی تاکنون هر روز از میان این لشکریان مجاهد صدای اذان و جهاد بلند و بوی شهادت به استشمام  می رسد و دشمنان خارجی و داخلی برای شکار این سبز پوشان که تنها نمونه ای از آنها در کالبدقهرمانانی چون سردار جعفری و قاسم سلیمانی متبلور است، مسابقه و جایزه تعیین می کنند .در معرکه نبرد های گذشته و دفاع های جانانه پاسداران از انقلاب و این مرز و بوم حکایت های است که حتی خواندن و گفتن آنها بسی سخت است؛ از آن جمله یکی را  سراز بدنش جداساخته بودند و آن هم با شقاوت هرچه تمامتر با تیزی آجر. 

آن دیگری را مثله کرده و جسم مطهرش را شمع آجین کرده بودند و سومی را زنده زنده پوست از بدن رنجورش، کنده و بر زخم هایش نمک پاشیده و جنایاتی از این دردناک تر و دیگری را جلوی  جشن های خود قربانی می کردند و یا اینکه در آن سالهای مبارزه مدعیان طرفدار خلق به خانه پاسداری یورش بردند و چون اورا نیافتند همسرش رابه گلوله بستند و مهمانان را هم نیز کشتند . این تنها بخش کوتاهی  از سرگذشت نورانی کسانی است که متاسفانه در فصل های از دوران اخیر بعضی از نورسیدگان و تشنگان عرصه قدرت و سیاست تا توانستند و می توانند بر سر روی آنان رنگ نامردی و جفا پاشیدند و با زخم زبان و ناسپاسی، دفاع  مردانه و هوشیارانه امروزشان از انقلاب و استقلال میهن را با تفسیر های  ناصواب پاسخ می  دادند و  بینش و بصیرتی  که خاص این سپاهیان بوده و هست  را دخالت  قلمداد می کردند  حتی  بر حماسه آفرینی های دیروزشان هم قلم تخطئه می کشیدند .

اما نه تهدیدات بیگانه و منافق بر اراده آهنینینشان خللی  وارد کرده و  نه هم ناسپاسی ها و  برداشتهای ناصواب از عملکرد موفقشان در عرصه داخلی  می تواند آنها را از صحنه بیرون نماید بلکه سبب هوشیاری و آمادگی و توانمندی بیش از بیش آنان در عرصه های مختلف شده و ملت فهیم و عزت خواه ایران اسلامی  که نیز با فرزندان سپاهی خود پیمانی دیرینه بسته است ، هرگز یاد این جوانمردان عرصه دفاع را از دل یاد نبرده اند و همواره آنان را گرامی می دارند و بر چنین فرزندان غیوری در چنین نهاد مقتدر و توانمندی در پهنه گیتی افتخار می کنند و بر مسئولین است که در تقوِیت این نهادمقدس که یادگار امام و یاد آور شهادت و رشادت و عاشوراست بیش از آنچه هست بکوشند. به تشنگان قدرت و دوستداران ریاست و نورسیدگان هردو عرصه هشدار می دهیم که بیش از این برروی این مجاهدان عرصه های خطر و مردانگی، رنگ جفا و نامردی و بی  انصافی ، نپاشید چرا که آسایش و آرامش و امنیت امروز و فردای خود و فرزندان و کشورمان را مدیونشان هستیم. روز تولد حسین بن علی علیه السلام که به حق به نامتان ثبت شد مبارکتان و شهادت گوارای وجودتان.

 

این مطلبو از دست ندید!  آشغال های جامانده در طبیعت گیلان؛ ارمغان مسافران تابستانی