تاریخ: ۱۱:۵۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
ای بی سی: پلیس سنت لوییس رهگذران محدوده تظاهرات را هم زده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز یکشنبه ایرنا، این تارنمای آمریکایی به نقل از پست دیسپچ خبرگزاری محلی سنت لوییس اعلام کرد: یک پلیس مخفی که مواد شیمیایی در دست داشت، توسط پلیس دستگیر شد، او زمانی که از نشان دادن مواد به پلیس امتناع کرد، به زمین انداخته شد و در […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز یکشنبه ایرنا، این تارنمای آمریکایی به نقل از پست دیسپچ خبرگزاری محلی سنت لوییس اعلام کرد: یک پلیس مخفی که مواد شیمیایی در دست داشت، توسط پلیس دستگیر شد، او زمانی که از نشان دادن مواد به پلیس امتناع کرد، به زمین انداخته شد و در حالیکه دستش از پشت بسته بود، به شدت از پلیس کتک خورد.
ای بی سی نیوز اعلام کرد: یک افسر نیروی هوایی هم گفته است که در محاصره پلیس قرار گرفته است و در حالی که چشمانش بر اثر گاز فلفل چیزی نمی دید، با لگد به صورت او می زدند و او را روی زمین می کشیدند.
وی افزود که اقدامات پلیس ‘واقعا غیر ضروری’ بودند چون او از فرمان پلیس پیروی کرده و پلیس هیچ دستوری برای متفرق شدن نداده بود. زمانی که او به پلیس گفت، افسر نظامی است؛ پلیس گفته که ‘خفه شو. من اهمیتی نمیدهم.’
یک مستند ساز اهل کانزاس در حال بازدید از سنت لوییس نیز مورد ضرب و شتم پلیس قرار گرفته است. ‘درو بربریج’ ۳۲ ساله گفت که اصلا فرمان پلیس مبنی بر متفرق شدن را نشنیده است.
حدود ۱۲۰ نفر در این تظاهرات دستگیر و ۲ تظاهر کننده مجروح شدند. پلیس از روش کتلینگ برای دستگیری افراد استفاده کرد و اغلب آنها به علت اینکه نتوانستند فرار کنند دستگیر شدند.
در روش کتلینگ، نیروهای پلیس معترضان را در محوطه‌ای محصور کرده و با استفاده از نرده‌های آهنی، کیسه‌های شنی، خودروهای پلیس، زنجیره انسانی و پلیس اسب‌سوار مانع از حرکت آنها می‌شوند.
پلیس سنت لوییس چندین بار در توییت خود مدعی شد که ۱۵۰ نفر پس از دستگیری ۲۲ تظاهر کننده متفرق شدند.
پلیس مدعی شده بود که مردم فقط در صورت متفرق نشدن دستگیر می شدند اما مردم تاکید کردند که پلیس آن ها را محاصره کرده بود و راهی برای فرار نداشتند.
رییس پلیس سنت لوییس و اریک گریتنز فرماندار از تلاش های پلیس تقدیر کرده بودند اما انتقاد های فراوانی از اقدامات آن ها شد. اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا اعلام کرد که پلیس حقوق شهروندی مردم را نقض کرده است.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریورماه) دادگاه ایالت سنت لوئیس میسوری درحکم خود 'جیسون استاکلی' افسر پلیسی را که در سال ۲۰۱۱ اقدام به تیراندازی و کشتن 'آنتونی لامار اسمیت' شهروند سیاه پوست کرد، تبرئه کرد.
استاکلی پیش تر در جلسه دادگاه، شلیک به لامار اسمیت را دفاع از خود عنوان کرد.
اروپام**۳۲۳۴**رحمت الله خدادادی