تاریخ: ۱۵:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام جم آنلاین به نقل از بی‌بی‌سی ، اگر می‌خواهید همچنان ظاهری جوان داشته باشید از خوردن بیش از حد این ۶ خوراکی خودداری کنید. ۱-شکر شکر به کلاژن می‌چسبد و سبب می‌شود تا پوست شما سفت شود و پیر به نظر برسید. مصرف بیش از اندازه‌ی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام جم آنلاین به نقل از بی‌بی‌سی ، اگر می‌خواهید همچنان ظاهری جوان داشته باشید از خوردن بیش از حد این ۶ خوراکی خودداری کنید.

۱-شکر

شکر به کلاژن می‌چسبد و سبب می‌شود تا پوست شما سفت شود و پیر به نظر برسید. مصرف بیش از اندازه‌ی قند، به کلاژن و الاستین که در حفظ درخشندگی و سفتی پوست موثر هستند، آسیب می‌زنند. آسیب دیدن کلاژن باعث می‌شود که پوست خشک، شکننده و شل شود، و در عین حال سرعت پیر شدن افزایش بیابد.

۲-قهوه

قهوه دارای کافئین بالایی است و سبب می‌شود آب پوستتان خشک شود، در نتیجه شما پیر به نظر می‌رسید. کافئین تاثیر خشک‌کنندگی زیادی روی پوست دارد. نوشیدن بیش از اندازه‌‌ی مایعات دارای کافئین می‌تواند بدن شما را دهیدراته کند، و سبب شود که پوست‌تان درخشش‌اش را از دست بدهد و کدر به نظر برسد.

۳-مشروبات الکلی

استفاده از مشروبات الکلی نیز باعث خشک شدن پوست و ظهور چین و چروک در صورت می‌شود.الکل آب بدن را از بین می‌برد، بنابراین پوست شما ظاهری خشک و شکننده خواهد داشت.

۴-کربوهیدرات‌ها

مصرف زیاد کربوهیدرات‌ها به کلاژن صدمه می‌زند و پوست شما را خشک می‌کند.

۵-غذاهای سرخ شده

غذاهای سرخ شده یکی از عوامل مزثر در ایجاد چین و چروک‌ها در پوست صورت است آنها می‌توانند روند پیر شدن را تسریع کنند.

۶- نوشابه انرژی‌زا

نوشابه‌ انرژی‌زا هشت برابر سودا عمل می‌کند و مینای دندان را از بین می‌برد و سبب می‌شود تا رنگ دندان‌ها زرد شود، دندان‌های زرد نیز شما را پیر نشان می‌دهد.

برچسب ها: