تاریخ: ۲۰:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
این بیماری سراغ دریافت کنندگان عضو می رود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه محیط مجازی خبرگزاری میزان، محمدمهدی انگار در مراسم افتتاحیه کنگره بین المللی عفونت در پیوند و سرطان در سالن همایش هتل اسپیناس با ذکر نمونه دیگری اضافه کرد: اگر پیوند مغز استخوان روی مریض انجام شده باشد، احتمال دچار شدن به سل حدود ۱۰ تا ۴۰ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه محیط مجازی خبرگزاری میزان، محمدمهدی انگار در مراسم افتتاحیه کنگره بین المللی عفونت در پیوند و سرطان در سالن همایش هتل اسپیناس با ذکر نمونه دیگری اضافه کرد: اگر پیوند مغز استخوان روی مریض انجام شده باشد، احتمال دچار شدن به سل حدود ۱۰ تا ۴۰ برابر هست.

 

 

اصطلاح پیوند عضو جامد بدن دربردارنده اعضای خارجی بدن از قبیل پوست، قرنیه و اعضای درونی بدن مثل قلب، ریه، پانکراس و کلیه ها هست و دربردارنده مایعات گرفته شده از بدن مثل خون و پلاسما نمی توان.

وی دنبال کرد: در همه پیوندها، ارزیابی دچار شدنی مریض به سل ارزش فراوانی دارد و دکتر معالج قبل از انجام پیوند هم ضروری هست اطمینان حاصل گردد که مریض مسلول نیست؛ نشانه این بیماری صرفا سرفه و تب نیست و از آنجا که در بعضی مورد ها اشخاص به سل نهفته و مخفی دچار می باشند، این مسئله ضروری هست مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد.

 

 

انگار، با تاکید بر این که در اشخاص پیوندی ضروری هست هر دو نوع سل فعال و مخفی مورد ارزیابی قرار گیرد، عنوان کرد: اشخاصی هم که دهنده عضو پیوندی می باشند ضروری هست از جنبه دچار شدن به سل ارزیابی گردند.

ریاست مرکز اداره بیماری های مسری وزارت بهداشت، معالجه و تعلیم دکتری درباره مریض ها دچار به ایدز نیز عنوان کرد: سل شایعترین عفونت در مریض ها دچار به ایدز هست و شایعترین دلیل فوت و میر در این مریض ها شمرده می گردد.

 این بیماری سراغ دریافت کنندگان عضو می رود

** عفونت

  به ورود و رشدونمو میکروب‌ها یا انگل در زخم یا یک اندام از موجود زنده (میزبان) عفونت گفته می شود؛ارگانیسم میکروبی، از بدن میزبان بعنوان مرجع و مکان رشدونمو و تکثیر استفاده می‌کند و اغلب موجب بیماری می‌ گردد.

 

 

 

 

 

** دومین کنگره بین المللی عفونت در پیوند و سرطان

ریاست دومین کنگره بین المللی عفونت در پیوند و سرطان عنوان کرد: این رخداد علمی به همت مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم دکتری شهید بهشتی، مرکز اداره بیماری های واگیردار وزارت بهداشت و انجمن متخصص ها میکروبیولوژی بالینی و بیماری های عفونی ایران و با حضور محققان و پزشکان درونی و خارجی از هشتم آذر تا دهم آذرماه در هتل اسپیناس پالاس برگزار می گردد.

 

 

5