تاریخ: ۱۳:۴۳ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
اینفو جمعه///
بهترین خاصیت آناناس برای سلامتی و معالجه+اینفوگرافی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛؛آناناس، میوه‌ای هست مختص سرزمین‌های استوایی و گرمسیری، سرشار از خواص دارویی و درمانی بی‌نظیری که با استفاده آن، می‌توان در سلامتی و بهبود زیادی از بیماری‌های سخت، گام مفیدی برداشت. آناناس نیز مثل تمامی میوه‌های موجود در طبیعت، سرشار از مواد مغذی […]

خوب ترین خاصیت آناناس برای سلامتی و معالجه+اینفوگرافیبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛؛آناناس، میوه‌ای هست مختص سرزمین‌های استوایی و گرمسیری، سرشار از خواص دارویی و درمانی بی‌نظیری که با استفاده آن، می‌توان در سلامتی و بهبود زیادی از بیماری‌های سخت، گام مفیدی برداشت.

آناناس نیز مثل تمامی میوه‌های موجود در طبیعت، سرشار از مواد مغذی مورد احتیاج بدن هست که استفاده آن به‌عنوان ماده‌ای مناسب جهت سلامتی بدن، مکررا توسط کارشناسان تغذیه و سلامتی سفارش شده هست.

در این میوه‌ی گرمسیری می‌توان مقدار ۵۰ کیلوکالری، ۰/۵۴ گرم پروتئین، ۱/۱۴ گرم فیبر، ۰/۱۲ گرم چربی، ۰/۰۷۹ میلی‌گرم ویتامین ب۱ (تیامین)، ۰/۰۳۲ میلی‌گرم ویتامین ب۲ (ریبوفلاوین)، ۰/۵ میلی‌گرم ویتامین ب۳ (نیاسین)، ۰/۲۱۳ میلی‌گرم ویتامین ب۵ (پانتوتنیک اسید)، ۰/۱۱۲ میلی‌گرم ویتامین ب۶، ۱۸ میکروگرم ویتامین ب۹ (اسید فولیک)، ۴۷/۸ میلی‌گرم ویتامین ث، ۱۳ میلی‌گرم کلسیم، ۰/۲۹ میلی‌گرم آهن، ۰/۱۲ میلی‌گرم روی، ۱۰۹ میلی‌گرم پتاسیم، ۸ میلی‌گرم فسفر، ۰/۹۲۷ میلی‌گرم منگنز، ۱ میلی‌گرم سدیم و ۱۲ میلی‌گرم منیزیم یافت.

طی تحقیقات انجام شده، مقدار قابل ملاحظه ای از انواع آنتی‌اکسیدان من جمله ویتامین ث در این  میوه‌ وجود دارد که آن را در گروه میوه‌های با ارزش و مغذی قرار داده هست. پزشکان و متخصص ها تغذیه و سلامتی اعتقاد دارند وظیفه‌ی آنتی‌اکسیدان‌ها از بین بردن و خراب کردن رادیکال‌های آزاد بدن هست که از مهم‌ترین علل جلوگیری از بروز سرطان به شمار می‌رود.

این مطلبو از دست ندید!  سفر به استانی با قدمت ۳۰۰ هزار ساله/ لذت تماشای کوچ‌­رو‌ها را با سفر به چهارمحال‌وبختیاری تجربه کنید

  آناناس در بر دارنده مقدار شایسته ای از بروملین هست که ماده‌ای مفید و مؤثر در از بین بردن یا دفع ترشحات بینی، برونشیت یا سینوزیت می باشد.

از دیگر فواید استفاده آناناس، حضور آنزیم‌های طبیعی در این میوه‌ی مطبوع و لذیذ هست که موجب بسته یا کوچک‌ شدن منافذ پوست بدن می‌شوند. در حقیقت این آنزیم‌ها تاثیرات مثبتی بر استحکام و روشن شدن رنگ پوست داشته و از عارضه دیدن و کهنه شدن پوست جلوگیری می‌کند. همانگونه که می‌دانید با عبور عمر و کاهش رشد سلول‌های چربی‌ساز در بدن انسان، پوست به تدریج خشک شده و موجب بروز چین و چروک‌های متعددی روی آن می‌شود. ویتامین ث، روی، ویتامین آ و بعضی دیگر از مواد مغذی از اصلی‌ترین عللی می باشند که می‌توانند از بروز این اتفاق جلوگیری کرده و موجب نرم و شاداب ماندن پوست گردند.

در کمال خوشبختی میوه‌ها و در بین آن‌ها آناناس مرجع بسیار خوبی از انواع ویتامین به‌ویژه ویتامین ث و روی هست که در پیشگیری از خشک شدن پوست کمک شایانی خواهد کرد.

اینفو جمعه///خوب ترین خاصیت آناناس برای سلامتی و معالجه+اینفوگرافی