تاریخ: ۹:۴۹ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
اینترنت ماهواره ای رایگان به افغانستان و عراق می رسد

   یک شرکت فعال در حوزه اینترنت می خواهد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، اولین اینترنت رایگان و پرسرعت ماهواره‌ای خود را در اختیار مردم افغانستان، عراق و بخش بزرگی از کشورهای آفریقایی قرار دهد. به گزارش راهنمای سفر من به نقل از عصرایران به نقل از یورونیوز، شرکت کوئیکا با اعلام این خبر اعلام […]

 اینترنت ماهواره‌ای رایگان به افغانستان و عراق می‌رسد  یک شرکت فعال در حوزه اینترنت می خواهد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸، اولین اینترنت رایگان و پرسرعت ماهواره‌ای خود را در اختیار مردم افغانستان، عراق و بخش بزرگی از کشورهای آفریقایی قرار دهد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از عصرایران به نقل از یورونیوز، شرکت کوئیکا با اعلام این خبر اعلام نمود که هدف نخست این شرکت تامین اینترنت پرسرعت ماهواره‌ای برای کشورهای در حال توسعه هست.

مبارزه با نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی و فراهم آوردن اینترنت برای مناطقی که دسترسی محدودی به زیرساخت‌های اینترنتی دارند از دیگر اغراض این شرکت برای فراهم نمودن اینترنت ماهواره‌ای برای منطقه های مد نظر آن‌هاست.

شرکت کوئیکا مربوط به اپراتور ماهواره ای تالیا هست.

 “آلن افراسیاب” »

»او پس از آن آماری از افرادی که دسترسی به اینترنت ندارند عرضه می‌کند: «۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر (۵۳ درصد از جمعیت جهان) هنوز دسترسی به اینترنت ندارند. »

بر طبق نوشته سایت کوئیکا، این اینترنت توسط فعالیت‌های تجاری حمایت می‌شود و برای همه اشخاص و اکتساب و کارها در دسترس می باشد. اما به نظر می‌رسد برای دسترسی به این اینترنت سخت افزارهایی هم احتیاج هست که عضو باید هزینه آن را بپردازد.

دیتای اینترنتی این ماهواره روی Ka-band تشریح شده هست.

قبل از این فیس‌بوک هم از راه‌اندازی اینترنت ماهواره‌ای خبر داده بود اما اطلاعات تازه ای از طرح فیس‌بوک در دسترس نیست.