تاریخ: ۱۵:۴۶ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از محور خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود پارسا، امام جمعه شهرستان بنجار سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، چهارم خردادماه به تعریف روایتی از پیامبر اکرم(ص) پرداخت و گفت: «من حسن منکم فی هذا الشهر خلقه کان له جوازا علی الصراط» یعنی هر کس بتواند […]

ایمان و دیانت قوی اهالی سیستان توأمان با فقر و نداری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از محور خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود پارسا، امام جمعه شهرستان بنجار سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، چهارم خردادماه به تعریف روایتی از پیامبر اکرم(ص) پرداخت و گفت: «من حسن منکم فی هذا الشهر خلقه کان له جوازا علی الصراط» یعنی هر کس بتواند در این ماه اخلاقش را نیکو گرداند از پل صراط به‌راحتی می‌گذرد.
حجت‌الاسلام پارسا مشکلات اخلاقی جامعه را نشانه عدم تعهد به اخلاق حسنه برشمرد و اضافه کرد: در جنگ صفین یاران حضرت امیرالمؤمنین(ع) به دشمنان اسلام دشنام دادند، آن حضرت فرمودند «نمی‌پسندم که شما حتی به دشمنان دشنام دهید».
امام جمعه بنجار در بخش دیگری از سخنانش تصریح نمود: همه باید کوشش کنیم که اخلاق محمدی روز به روز در جامعه زیادتر گسترش پیدا نماید.

وی در خطبه دوم به سالروز وفات حضرت خدیجه(س) اشاره نمود و گفت: این بانوی بزرگ اسلام تمام هستی و سرمایه خود را در راه محافظت اسلام فدا کرد تا دین خدا پایدار بر جای بماند و توانست در مهد شرک و بت‌پرستی ایمانش را اظهار کند.

این مطلبو از دست ندید!  معرفی چشمه‌هایی که از دل طبیعت می‌جوشد

خطیب جمعه بنجار به بی احترامی معلوم یکی از خبرنگاران به فرهنگ غنی مرزداران غیور تنگه احد جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود و اضافه کرد: طی روزهای موخر یکی از خبرنگاران به مردم شریف سیستان توهین نمود که جا دارد به او گفته گردد مردمی که دارای تمدنی با قدمت ۵۰۰۰ هزار ساله می باشند و در ایمان و دیانت سبقه طولانی دارند، مطمئنا فقر، نداری، قهر طبیعت و کم‌کاری برخی از مسئولین ارشد موجب ناتوانی ایمان آن‌ها نخواهد گردید.
پارسا به مباحث جلسه موخر ارزیابی مشکلات سیستان در تهران پرداخت و گفت: نتیجه این جلسه با اهمیت باید منجر به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم گردد؛ بنابراین شایسته هست پرداخت خسارت کشاورزان و تأمین علوفه دامداران در اولویت قرار گیرد.
حسین قدس‌نیا
انتهای پیام